carodejnice_detiDo pražského parku Ladronka se v sobotu 30. dubna již pošesté slétnou čarodějnice. V rámci akce se bude vyhlašovat i Miss čarodějnice a podle slov starostky městské části Praha 6 Marie Kousalíkové (ODS) bude na návštěvníky také čekat překvapení.

"Letos připravujeme opět pestrý kulturní a sportovní program, soutěže, workshopy i odpočinkové zóny s občerstvením. Chystáme ale také velké překvapení, půjde o slavnou školu čar a kouzel v Bradavicích z příběhů Harryho Pottera," řekla o programu posledního dubnového dne Kousalíková.

Ve škole kouzel si děti budou moci vyzkoušet nejrůznější magické aktivity. V astronomické věži budou společně s profesorkou Tryloniovou věštit z vlastních barevných obrázků, na hřišti si s madam Hoochovou zahrají famfrpál a s profesorem Snapem vyrobí vlastní lektvar. Program je naplánovaný od 15.00 do 22.00.

Na začátku akce se bude konat závod čarodějnic na bruslích, nebo kolech, a v 17.00 budou návštěvníci volit Miss čarodějnice. Vítězové dostanou odměnu v podobě například horského kola nebo letenek po Evropě. Současně se vyhlásí výsledky fotografické soutěže Čarodějný i-ksicht, do níž se mohou zájemci přihlásit už od 1. dubna.

Programu dubnového odpoledne a večera doplní opékání buřtů, pálení symbolických čarodějnic a hra na kytaru u rozdělaných vater.

Vloni na čarodějnický slet dorazilo přes 15 tisíc lidí.

Více informací o ní si mohou zájemci vyhledat na stránkách www.carodejnicenaladronce.cz.

zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA