OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Studenti polytechniky se chystají na promoce

studentiNa Vysoké škole polytechnické Jihlava se 21. a 22. září 2010 uskuteční promoce absolventů této veřejné vysoké školy. Státní zkoušky úspěšně složilo 238 studentů, kteří obdrží titul bakalář (Bc.) v oborech Finance a řízení (90 absolventů), Cestovní ruch (123) nebo Počítačové systémy (14). Prvních 11 absolventů opustí školu v oboru Aplikovaná informatika.

Číst dál...

Evropský týden mobility začíná

Jihlava se letos již počtvrté připojuje k celostátní kampani Národní sítě Zdravých měst. Evropský týden mobility je osvětová kampaň pro občany měst, které upozorňuje na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou ve městech, a kterým zároveň nabízí možnosti a výhody udržitelných druhů dopravy.

Číst dál...

V Hamerníkově ulici bude zdravější stromořadí

alejNa stromech ve městě se více než ve jinde podepisují nevhodné podmínky pro život. Například na Hamerníkově ulici v Jihlavě mohli obyvatelé v posledních letech zaznamenávat časté úhyny stromů ve stromořadích. Stejně tak v ulicích Pavlova, E. Rošického a Dr. Procházky.

Číst dál...

Prezident dostane ukovaného ježka

2010-09-15_jezek_084Jako živý! To je první reakce těch, kteří spatřili kovaného ježka – dar města prezidentu Václavu Klausovi, který dnes navštíví Jihlavu. Ta je zřejmě jediným městem, které má ve znaku právě ježka. Dárek předá primátor Jaroslav Vymazal při krátkém setkání s prezidentem v gotické síni radnice.

Číst dál...

Ďáblova bible je v Jihlavě na radnici

dablova_bible_ikonaVěrná kopie největší rukopisné knihy na světě Codex gigas, podle vyobrazení satana nazývaná také Ďáblova bible, je od úterý 14. září k vidění v gotickém sále jihlavské historické radnice. Na vernisáži ji představil autor, knihař Jiří Fogl.  V sobotu 18. září v 9:30 a v 11 hodin proběhne také přednáška a bude se promítat film o výrobě knihy. Přednášet budou Jiří Fogl a Pavlína Rambová.

Číst dál...

REKLAMA