bakalar_robert_moderatorRobert Bakalář, cyklistická legenda a známý televizní komentátor, zemřel podle informací televize Nova v noci na středu po těžké nemoci, bylo mu jedenasedmdesát let.

Robert Bakalář, mezi cyklisty zvaný "Baky", působil v posledních letech své kariéry na televizní stanici Eurosport, kde proslul zejména fundovaným komentováním cyklistické Tour de France. Letošní Tour byla jeho patnáctou.

Bakalář, který v mládí provozoval cyklistiku závodně, pracoval od roku jako 1965 jako novinář, začínal v časopise Stadion, kam psal do roku 1978, nejraději o cyklistice, i když nejen o ní. Dva roky pak působil v rozhlasovém Mikrofóru a v roce 1980 dostal nabídku přejít do Československé televize. Jeho prvním cyklistickým přenosem bylo mistrovství světa v Praze v roce 1981.

REKLAMA

Je také autorem několika knížek z cyklistického prostředí a blízkým kamarádem řady předních cyklistů.

"Dnes ráno jsem se probudil a hned slyšel tu zlou a smutnou zprávu o skvělém člověku Robertu Bakalářovi. Už tu s námi není a bude nám moc chybět! Odpočívej v pokoji," napsal na svém účtu na sociální síti Twitter Roman Kreuziger.zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA