derbyV průběhu dnešního večera odehrají celky pražských „S“ fotbalové utkání na stadionu na Letné. "Jak jsme již v pátek informovali, bude pražská policie v souvislosti s tímto utkáním provádět bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku v ulicích metropole," říká k nadcházejícímu fotbalovému derby mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.


Toto opatření se ale nedotkne pouze obyvatel Prahy 7. Policistům je známa skutečnost, že se příznivci slávistického celku začnou scházet již kolem sedmnácté hodiny ve Strašnicích, odkud se plánují přemístit na Staroměstské náměstí, kde bude centrální shromaždiště skalních příznivců edenského celku.

Odtud se následně pochodem přesunou na sparťanský stadion. Pražská policie bude samozřejmě veškeré tyto aktivity příznivců kopané všeobecně monitorovat a přijímat odpovídající opatření. Prioritou ze strany pražské policie samozřejmě bude předcházet jakýmkoliv situacím, které by mohly narušit veřejný pořádek.


Stejně tak se budou policisté snažit předejít případným vzájemným střetům fanoušků obou celků. Z tohoto důvodu budou do bezpečnostního opatření nasazeny téměř čtyři stovky policistů, kterým bude v monitorování celkové situace nápomocen i policejní vrtulník. Nutno zmínit, že je bezpečnostní opatření koncipováno tak, aby byli policisté schopni reagovat na vyvstalé situace na kterémkoliv místě v Praze. Proto se pražané samozřejmě setkají se zvýšeným počtem mužů zákona ve Strašnicích, na Staroměstském náměstí, ale i v jiných částech Prahy.
REKLAMA