highjump2011Mistrovství republiky ve skocích do vody s názvem Budweiser Budvar Highjump 2011 se uskuteční od 29. do 30. července v hřiměždickém lomu nedaleko Příbrami. Denní program nabídne profesionální exhibici a soutěž v extrémních skocích do vody z 12 a 16 metrů vysoké věže a pětimetrové houpačky. V soutěži se představí nejen skokanská špička ze zahraničí, ale i čeští sportovci.

Na Highjumpu zahájil svoji kariéru například Michal Navrátil, který se v současné době řadí mezi nejúspěšnější světové skokany. Jako high diver získal dokonce prestižní angažmá ve vodním divadle na lodi Allure of the Seas. "Součástí závodu bude i nejbizarnější skokanské odvětví zvané splashdiving, jehož cílem není ladný dopad, ale naopak to, aby vystříklo co nejvíce vody. Nutno dodat, že splashdiving je oficiální sportovní disciplínou populární po celém světě," upřesnila PR manažerka Gabriela Al Dhábba.

Na programu mistrovství je kromě adrenalinového sportovního zážitku vystoupení hudebních kapel a řada doprovodných aktivit. Večer se Highjump promění v outdoorovou festivalovou party s hudební produkcí na čtyřech scénách. Na hlavní Evropa 2 stagei se představí české kapely Skyline, Navigators, Pipes and Pints či Indy KMBL. "Letošní ročník navíc ovládne světové reggae v podání skvělého Christophera McFarlanea, známého také jako Macka B," uvedla Al Dhábba.

Bezprostředně u lomu mohou návštěvníci zaparkovat, postavit stan a k dispozici jim bude také řada stánků nejen s občerstvením. Odvážní jedinci si mohou sami vyzkoušet "highjump" nebo se zúčastnit doprovodných zábavních aktivit. Těšit se mohou na pit bike freestyle motokros, soutěž Highjump best babe, Nintendo herní stan či na originální závod na surfových prknech.

Vstupenky jsou k dispozici za 500 korun. Děti do 15 let mají vstup zdarma, ale pouze v doprovodu rodiče. Dále mají na volný vstup nárok držitelé průkazu ZTP a ZTP/P + asistent.


ZDROJ:MEDIAFAX
REKLAMA