penizeSázkař z Prahy se zaměřil na atletickou Diamantovou ligu v Oslu a další ženské sportovkyně, což mu nakonec vyneslo skoro pět milionů korun. Ve čtvrtek o této sedmé nejvyšší výhře v historii Tipsportu informovala sázková společnost.

Tiket Maxikombi podal sázkař v pobočce ve stanici metra Můstek na Václavském náměstí, za 18 tisíc korun vyhrál celkem 4 901 460 korun. Při tom musel správně uhodnout dvacet příležitostí rozložených do pěti skupin, přičemž ani jednou se nemýlil.

Tipér čtrnáctkrát zaostřil na Diamantovou ligu v Oslu a porovnal vybrané dvojice atletů. K výhře mu pomyslně pomohla i Zuzana Hejnová, která triumfovala v závodě na 400 metrů překážek v čase 54,38 sekundy. Sázkař správně předpokládal, že Češka v hlavním městě Norska porazí svoji přemožitelku z Barcelony Perri Shakes-Draytonovou. Britka brala druhé místo. Lovce kursů nezklamala ani Denisa Ščerbová-Rosolová. Halová mistryně Evropy na čtvrtce trumfla silnou Rusku Ksenii Zadorinovou a skončila druhá s časem 51,04 sekundy.

Pražan si v Maxikombi užil i souboje tenisových sympaťaček. Vítězka čtyřhry na grand-slamovém Roland Garros Lucie Hradecká oklepala z podrážek antuku a představila se na trávě v Nottinghamu. Rusku Valerii Savinychovou zdolala v náročné třísetové bitvě 7:6, 4:6, 6:3. K mimořádnému úspěchu tipéra přispěly i Slovenky Daniela Hantuchová a Magdaléna Rybáriková, které se připravovaly na Wimbledon v Birminghamu.

Na ženy se sázkař zaměřil také pod bezednými koši a na házenkářské palubovce. Basketbalistky Turecka na domácím turnaji přehrály Černou Horu. Mnohem více se o den později dařilo černohorským házenkářkám v kvalifikaci o postup na světový šampionát. Po drtivé výhře v Česku o šestnáct branek hráčky z jihovýchodní Evropy nevypustily odvetu a vyhrály 33:26. Trenér Černé Hory Dragan Adžič přitom nechal v úvodu zápasu odpočívat hlavní opory svého týmu.

Sázková kancelář Tipsport, v současnosti největší sázková kancelář v České republice specializující se na kursové sázky, byla založena v květnu 1991. Nabízí sázky především na sportovní události, ale vypisuje kursy i na politické či zábavné kulturní události a také na číselné hry (například na ruletu). Tipsport v současné době provozuje v České republice 980 poboček, z nichž zhruba 70 procent funguje na bázi Tipsport barů, kde je možné se kromě sázení občerstvit a sledovat sportovní přenosy v televizi či na velkoplošné projekci. Od ledna roku 2009 nabízí Tipsport sázky po internetu na své webové adrese www.tipsport.cz.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA