cyklojizdaHnutí Auto*Mat pořádá ve čtvrtek Pražskou březnovou cyklojízdu. Ta startuje v 18 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad a skončí na Klárově, kde cyklisté slavnostně ukončí vládnutí "Mo(to)rany", informoval ve středu agenturu Mediafax koordinátor akce Vít Masare.

zdroj foto: http://media.auto-mat.cz/main.php

Březnová cyklojízda projede z náměstí Jiřího z Poděbrad Žižkovem a Karlínem a po přejezdu Štefánikova mostu bude pokračovat po levém břehu Vltavy. Na Klárově se poté uskuteční zničení Mo(to)rany, dle Masareho slov symbolu zimy a nevlídnosti pro cyklisty. Dále se pojede přes velké lákadlo březnové trasy - Karlův most. "Pokud se nám nepovede ho přejet, tak aspoň kola povedeme," vysvětluje Masare.

Trasa bude pokračovat okolo Národního divadla, přes Příkopy, Hybernskou, Italskou a okolo Riegerových sadů zpět na Žižkov, kde se chystá oficiální zahájení jara v komunitním prostoru pražských cyklistů, cyklodílně Bicykl. "Projíždí se i tunely, což je také velmi nezvyklé. Jde o tunel pod Vítkovem a o tunel z Těšnova na Žižkov, tzv. Husákovo ticho," říká koordinátor.

Masare očekává přes stovku účastníků. "Cyklojízdy pořádáme pravidelně každý měsíc, přičemž v dubnu a v září jim říkáme Velké. Na nich se sejde vždy několik tisíc lidí, asi nejvíc bylo na Velké podzimní jízdě v roce 2009 - přes 3000 lidí. Na menší akce chodí lidí méně a vždy samozřejmě závisí na počasí. V únoru jelo přibližně 50 cyklistů, ale to byla ještě velká zima," směje se Masare.

V dubnu připravují organizátoři ještě větší akci - Do práce na kole. Bude se jednat o unikátní projekt, kde hlavní část programu bude tvořit soutěž Cyklozaměstnavatel roku, které se může zúčastnit jakýkoli zaměstnavatelský subjekt. Stačí sestavit tým nebo více týmů o dvou až pětičlenech, kteří se zapojí do soutěže o "zelené kilometry“. Od 28. dubna do konce května pak budou usilovat o co nejvyšší počet kilometrů ujetých do práce a z práce na kole. Na základě počtu ujetých kilometrů se potom budou vyhlašovat výsledky v kategoriích nejlepší zaměstnanec, nejlepší pracovní tým a nejlepší firma. Nejlepší zaměstnanec vyhraje víkendový zájezd do Kodaně pro dvě osoby. Soutěž bude oficiálně zahájena 28. dubna 2011 Velkou zaměstnaneckou cyklojízdou. Více informací můžete získat na stránkách www.cyklojizdy.cz.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA