maratonDevět a půl tisíce startovních čísel pro sobotní Pražský půlmaraton vyprodali pořadatelé už před třemi týdny, v mužské kategorii doufají v čas pod jednu hodinu. Hovořili o tom ve čtvrtek na tiskové konferenci v Praze.

Pořadatelům se znovu podařilo zajistit velmi kvalitní startovní pole, takže jejich očekávání mají reálný základ. „Naším cílem je pokořit hranici jedné hodiny a ve startovním poli máme hned tři běžce, kteří už to dokázali,“ řekla manažerka elitních atletů Jana Moberly. „Máme tu Keňany Jairuse Chanchimu a Tituse Kwemoi Masaie i Azmerawa Bekeleho z Etiopie. Všichni tři už letos pod jednu hodinu běželi. Bohužel nepřijede Nicholas Kiprutto Koech, který si minulý týden udělal výron, ale věří, že alespoň na pražský maraton bude fit,“ vysvětlila Moberly.

V kategorii žen by měla být největší favoritkou dvojnásobná vítězka závodu a držitelka traťového rekordu Rose Jetotichová Kosgeiová. K lepšímu času než jedna hodina a devět minut by jí mělo pomoci soupeření s krajankou Lydií Cheromeiovou a Christelle Daunayovou z Francie. „Ony jsou zárukou, že v případě dobrého počasí bychom mohli vidět nový traťový rekord,“ řekla Jana Moberly.

Na start se postaví i řada dalších zajímavých osobností včetně handicapovaného cyklisty Jiřího Ježka, který má amputovanou nohu pod kolenem, nebo nevidomého horolezce Jana Říhy.

„Půlmaraton startuje v sobotu ve dvanáct hodin, na trase jsou čtyři občerstvovací stanice, na nichž budou pro běžce z 87 zemí k dispozici patnáct tisíc litrů minerálek a pět tun ovoce,“ připomněl marketingový ředitel závodu Jiří Nečásek. „Zastoupeny jsou země jako Jamajka, Brunei, Bolívie nebo Srí Lanka. Běžců, kteří se na trať půlmaratonu vydají poprvé v životě, registrujeme dva a půl tisíce.“

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA