policie_pesSto fanoušků fotbalové Sparty Praha odcestovalo v pondělí v poledne vlakem do Ostravy na zápas jejich týmu s Baníkem Ostrava. Fanoušky během cesty hlídá čtyřicet policistů, sdělila Mediafaxu pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová.

"Fanoušci odjeli z hlavního nádraží v 12.07, doprovázejí je policisté ze speciální pořádkové jednotky a z doprovodu vlaků," uvedla Kropáčová.

Příznivce Sparty byla podle ní necelá stovka, na nádraží se nestal žádný incident. "Policie jim vyhradila poslední tři vagony vlaku," upřesnila Kropáčová.

V Ostravě fanoušky dohlédnou přes tři stovky policistů. "Čekáme jich řádově několik desítek, a to včetně polských fanoušků, zatím ale nic nenasvědčuje tomu, že by právě tito plánovali násilnosti před nebo během utkání," řekla ostravská policejní mluvčí Holčáková.

Zápas policie vyhodnotila jako rizikový a připravila řadu opatření. "V ulicích Ostravy bude 310 policistů, k zásahu budou připraveni strážníci včetně jízdního oddílu. Nad městem bude od příjezdu fanoušků po 16. hodině kroužit vrtulník a bude monitorovat přesun fanoušků a případné problémy v dopravě. Policejní posily dorazí i z Brna a Olomouce," nastínil opatření vedoucí odboru pořádkové policie Radim Daněk.

FC Baník organizuje předprodej lístků na zápas se Spartou formou adresného ticketingu s uvedením jména, data narození nebo čísla karty fanouška. Na stadion by se tak podle pořadatelů měli dostat jen ti, o kterých má klub přehled.

Policisté se budou s fanoušky po utkání vracet vlakem po 20. hodině.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA