fotbal_slavia_hraciFotbalový prvoligový klub SK Slavia Praha nedostal profesionální licenci pro příští ligový ročník a hrozí mu pád až do třetí ligy. Proti čtvrtečnímu rozhodnutí licenční komise Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) se však může vedení klubu odvolat do konce května, informovali zástupci ČMFS.

Slavia nedostala licenci kvůli rozsáhlým dluhům vůči mnoha subjektům a v příští sezoně by tak měla hrát až třetí nejvyšší soutěž. Vedení vršovického klubu má ale ještě do konce května čas doplnit podmínky licenčního řízení a následně se proti rozhodnutí licenční komise odvolat. Licenci nedostal ani další prvoligový klub, Ústí nad Labem, který je ale ohrožen sestupem.

Slavia ve čtvrtek nedohrála úvodní semifinálové utkání Ondrášovka Cupu proti Sigmě Olomouc kvůli výtržnostem vlastních fanoušků, kteří byli nespokojení se současnou situací kolem jejich milovaného klubu. Zápas byl po prvním poločase za stavu 1:1 předčasně ukončen.

"Slavia nepředložila vlastnickou strukturu, nedoložila bezdlužnost hráčům a zaměstnancům. Nedoložila, že by platila závazky vůči státu, a nedoložila ani informace, jak by mělo vypadat zajištění finančních prostředků na příští sezonu," řekl předseda licenční komise Bohuslav Pavlík.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA