fotbal-sparta-panaFotbalisté pražské Sparty ve čtvrtek na stadionu Generali Arena přivítají jeden z nejslavnějších a nejúspěšnějších evropských fotbalových klubů - anglický FC Liverpool. První vzájemný zápas vyřazovací fáze Evropské ligy začne ve 21.05 hodin.

Zatímco Sparta půjde do důležitého zápasu kompletní, anglický celek přijel do Prahy bez zraněného kapitána Gerrarda, v týmu chybí i další marod, obránce Agger a na Letné se nepředstaví ani dvojice útočníků Luis Suárez a Andy Carroll.

Uruguayský reprezentant nemůže kvůli podzimní účasti v Lize mistrů v dresu Ajaxu Amsterdam hrát evropské poháry, Carrolla zase přibrzdilo zranění a přestože s týmem přicestoval, jeho start manažer "Reds" Kenny Dalgish vyloučil.

Generální sportovní manažer Sparty Jozef Chovanec má před zápasem velká očekávání. "Těšíme se na to, jak ve vzájemném porovnání s anglickým fotbalem dopadneme. Zároveň chceme být úspěšní, motivace u nás je na patřičné úrovni," prohlásil kouč Sparty.

Úřadující český mistr se představí v soutěžním utkání poprvé po dvouměsíční pauze. Navíc se bude vyrovnávat s absencí dvou podzimních opor Bonyho Wilfrieda a Juraje Kucky, které Sparta v zimě za výhodných podmínek uvolnila do zahraničí.

Čtvrteční utkání mezi Spartou Praha a Liverpoolem vysílá od 21.05 hodin kanál ČT4. Zápas řídí jako hlavní rozhodčí Němec Florian Meyer.

Předpokládané sestavy:

AC Sparta Praha: Blažek - Kušnír, Řepka, Brabec (Zápotočný), Pamič - Sionko (Kerič), Vacek, Matějovský (Abena), Podaný (Zeman) - V. Kadlec, Kweuke.
FC Liverpool: Reina - Kelly, Carragher, Škrtel, Johnson - Maxi Rodríguez, Lucas, Raul Meireles, Aurélio - Kuijt, N'Gog.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA