REKLAMA

plzen-kodan-fotbalZápasy základní skupiny H fotbalové Ligy mistrů proti Barceloně, AC Milán a BATE Borisov sehraje Viktoria Plzeň s největší pravděpodobností na stadionu v pražském Edenu, kde odehrála ve středu i odvetu 4. předkola proti FC Kodaň (2:1). Informaci oznámili představitelé klubu v pátek v tiskové zprávě.

 

REKLAMA

Vedení Viktorie Plzeň sice stále živí naději na využití rekonstruovaného stadionu ve Štruncových sadech, ale šance jsou dle zpráv z Monaka velmi malé. "V původním hodnocení bylo deklarováno, že pro zápasy základní skupiny Ligy mistrů nebude pravděpodobně plzeňský stadion z důvodu bezpečnosti fanoušků dostačovat. V posledních dnech jsme sice se zástupci UEFA intenzivně jednali o udělení výjimky, ale i v závislosti na atraktivitě soupeřů je třeba počítat s pokračováním v edenském azylu," sdělil z Monaka generální manažer viktoriánů Adolf Šádek.

Důvodem jsou, vedle zmíněné bezpečnosti, především vysoké nároky na marketingové využití stadionu i jeho okolí, dostatečný počet parkovacích ploch i VIP sedaček, celková infrastruktura a v neposlední řadě velké požadavky na technické zázemí televizních štábů. "Pevně věřím, že plzeňský stadion všechny tyto požadavky v budoucnu splňovat bude, v tuto chvíli je však opravdu pravděpodobnější pražská varianta. Navíc i tam by nás stran výše zmíněných požadavků čekalo množství práce, základní skupina Ligy mistrů má ještě mnohem větší nároky než tomu bylo na utkání play-off proti Kodani," osvětlil důvody pražského azylu Šádek.

Zástupci plzeňského managementu již od čtvrtečního losu pilně pracují na nutných organizačních opatřeních, otázka distribuce lístků a jejich cen se bude řešit až po příjezdu do Plzně. "Fanoušci se vše s předstihem dozví, samozřejmostí bude zvýhodnění držitelů našich permanentních vstupenek. Co se týče ceny, budeme chtít najít střední cestu. Je třeba počítat s tím, že vstupenky budou dražší než při středečním duelu s Kodaní. Je třeba vzít v úvahu naše náklady, které se oproti duelu play-off výrazně navýší. Organizace, personální pokrytí, bezpečnost fanoušků na stadionu i veškeré další opatření budou velkým finančním nákladem i výzvou pro všechny zaměstnance klubu. Jsem však přesvědčen, že vše zvládneme se ctí," přiblížil situaci Šádek.

Zástupci Viktorie se z Monaka vrací o víkendu, následně bude prioritou bezproblémové zvládnutí pondělního ligového duelu se Spartou. "Paralelně však budeme řešit také povinnosti vyplývající z duelů Ligy mistrů. Víkend tak bude pro celý klub jen a pouze pracovní, ale to bude plzeňská klasika následujícího podzimu," přiblížil plzeňský manažer s úsměvem realitu následujících týdnů.

První informace o prodeji, cenách a možností sehnání lístků se fanoušci dozvědí v polovině následujícího týdne. "Prosíme fotbalové příznivce o trošku trpělivosti. Odměnou jim pak budou fantastické fotbalové zážitky. Za všechny zaměstnance a hráče Viktorie mohu slíbit, že pro to uděláme maximum," dodal Šádek.

REKLAMA