neckar01Zdravotní stav zpěváka Václava Neckáře je stabilizovaný, i v pátek však zůstane ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze na Karlově náměstí, potvrdila Mediafaxu mluvčí nemocnice Petra Pekařová. Do nemocnice Neckáře převezla záchranka ve čtvrtek odpoledne.

"Stav pana Neckáře je stabilizovaný, nyní podstupuje standardní léčbu u nás v nemocnici," řekla Pekařová. O tom, s jakými zdravotními komplikacemi se zpěvák potýká a zda bude propuštěn do domácího léčení, mluvit nechtěla.

Podle zpěvákova manažera Aleše Trdly ve čtvrtek odpoledne odvezla do nemocnice záchranná služba s podezřením na mozkovou příhodu. Neckář je podle něj na pozorování na neurologické klinice, je v pořádku a s okolím komunikuje. "Vašek se cítí lépe, se svou rodinou i přáteli komunikuje a věří, že se bude moct zúčastnit chystaného turné na Slovensku, na které bychom měli vyjet 14. března," uvedl jeho manažer s tím, že Neckář si velmi váží podpory od tisíců fanoušků, přátel a kolegů, kteří se o jeho zdravotní stav zajímají. Podle manažera může za Neckářův kolaps možná špatné užívání léků.

Kolaps Václava Neckáře mohl být způsoben únavou ze středeční akce v Brně, kde byl i s režisérem Jiřím Menzelem. Společně se zúčastnili slavnostního zahájení filmového festivalu Cinema Mundi, jenž odstartoval oscarovým snímkem Ostře sledované vlaky, kde Neckář ztvárnil hlavní roli. "Vašek v noci na čtvrtek moc nespal, byl unavený, odpoledne ho bolela ruka a motala se mu hlava. Proto rodina přivolala záchrannou službu, aby co nejvíce eliminovala ohrožení další případnou mozkovou příhodou, což se naštěstí nepotvrdilo," doplnil jeho manažer a jihočeský hudebník Trdla.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA