letni_shakespearovske_slavnostiVstupenky na hlavní novinku Letních shakespearovských slavností, hru Zkrocení zlé ženy, jsou už v Praze, Brně i Ostravě téměř vyprodány. Premiéra hry se koná 29. června v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu, agenturu Mediafax o tom v pondělí informovala mluvčí přehlídky Magdalena Bičíková.

"Organizátoři si velký zájem o vstupenky vysvětlují lákavým hereckým obsazením, ale i hezkým květnovým počasím," uvedla Bičíková.

"V Brně se 3000 vstupenek na Zkrocení zlé ženy prodalo během prvních osmi hodin, v Ostravě lístky zmizely dokonce už za dvacet minut po zahájení předprodeje," dodala.

Obdobná situace nastala podle Bičíkové i v Praze, kde je celý festival téměř z poloviny zaplněn.

Pořadatelé však upozorňují, že bude i nadále z čeho vybírat. "Vypravit se lze na hry, které byly podobně vyprodány loni a předloni," řekla Bičíková.

V komedii Zkrocení zlé ženy se v hlavních rolích představí Tatiana Vilhelmová a Roman Zach.

Slavnosti však letos kromě nové divadelní komedie nabízejí ještě dalších sedm her včetně pražské premiéry slovensko-české komedie Oko za oko s Ivanou Jirešovou, Martinem Trnavským a Richardem Stankem.

"Kromě nové hry Oko za oko bych pražským divákům určitě doporučil Jindřicha IV., vstupenky lze stále sehnat i na Veselé paničky windsorské s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou," informoval umělecký ředitel festivalu Libor Gross.

V Ostravě lze vedle Jindřicha IV. zajít třeba na Macbetha s Veronikou Freimanovou v roli Lady Macbeth. Vstupenky jsou tu zatím i na loni výborně přijatého Romea a Julii.

"Vystupovat pod širým nebem mě baví už kvůli výjimečnému fluidu letních produkcí na starých hradech a také kvůli adrenalinu, který pod širým nebem pokaždé zažívám: Hrát venku totiž znamená poprat se nejen s postavou, ale i s okolními zvuky a ruchy,“ říká Ladislav Mrkvička, který v Jindřichovi IV. ztělesňuje titulní roli starého krále. "Na slavnosti se těším už kvůli Bolkovi Polívkovi v roli Falstaffa, který nejen mě, ale hlavně diváky dokáže vždycky spolehlivě rozesmát,“ doplňuje Simona Stašová. Ta bude coby paní Pažoutová ve Veselých paničkách windsorských už potřetí odolávat Falstaffovým návrhům.

Pro návštěvníky navíc Letní shakespearovské slavnosti připravili koncem června na Pražském hradě i Shakespearův dětský den, v Ostravě organizátoři chystají v červenci třídenní herecký workshop ve spolupráci s Londýnskou metropolitní univerzitou.

Na programu slavností je letos celkem 139 představení.

Letní shakespearovské slavnosti se uskuteční od 23. června do 4. září v Praze, Brně, Ostravě, Olšanech a na Slovensku.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA