dinara_aliveaOperní pěvkyně Dinara Alievaová vystoupí v úterý od 19 hodin na benefičním koncertu ve Smetanově síni Obecního domu v Praze. Agenturu Mediafax o tom informoval Ivan Tučník ze společnosti Bison & Rose. JAKO MALOU OCHUTNÁVKU PŘED PRAŽSKÝM KONCERTEM VÁM PŘINÁŠÍME LA TRAVIATU V PODÁNÍ DINARY ALIEVAOVÉ!

Sólistku moskevského Velkého divadla doprovodí Český národní symfonický orchestr pod taktovkou italského dirigenta Marcella Roty. Ten v posledních letech doprovázel například světoznámého tenora Andreu Bocelliho. Výtěžek z koncertu půjde na podporu nadačního fondu Kolečko, který pomáhá dětem postiženým následky dopravních nehod.

Návštěvníci benefičního koncertu se mohou těšit na repertoár skládající se ze skladeb oper od Verdiho či Pucciniho, ale i na Kouzelnou flétnu od Mozarta.


zdroj videa: www.youtube.com

"Právě díky koncertům, benefičním představením a darům od lidí jsme od roku 2004 rozdělili již více než šest milionů korun," uvedla předsedkyně nadačního fondu Kolečko Linda Jandová. Fond působí v neziskovém sektoru od roku 2004 s cílem pomáhat dětem, které jsou jakýmkoliv způsobem traumatizovány po těžkém úrazu.

Dinara Alievaová se narodila v ázerbájdžánském Baku, kde vystudovala Akademii múzických umění. Svojí kariéru sólistky odstartovala v roce 2002 jako pěvkyně v divadle opery a baletu v Baku.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA