jonas_kaufmannNěmecký tenorista Jonas Kaufmann zazpívá v pondělí 10. ledna na koncertu ve Smetanově síni pražského Obecního domu. Vystoupení začne v 19.30, agenturu Mediafax o tom informovala Martina Žáková z organizačního týmu. PODÍVEJTE SE NA UKÁZKU Z VYSTOUPENÍ NĚMECKÉHO TENORISTY JONASE KAUFMANNA!

Kaufmann přednese repertoár složený z nejslavnějších operních árií.

Tenorista, který pochází z Mnichova, je hudebními kritiky považován za jednu z největších operních hvězd a světovým tiskem je označován za nejžhavějšího tenoristu současnosti. V Praze vystoupí vůbec poprvé a jeho koncertní repertoár nabídne nejslavnější operní árie. Kaufmann vystoupí společně se Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy, který bude řídit německý dirigent Jochen Rieder.

Vystoupení Kaufmanna na předních světových operních scénách a koncertních pódiích sklízejí nejvyšší ocenění kritiků, diváci aplaudovali jeho výkonům v newyorské Metropolitní opeře (Tosca, Carmen), v londýnské Royal Opera Covent Garden nebo v Bavorské či Vídeňské státní opeře.


zdroj videa: www.youtube.com

Německý tenorista je také držitelem mnoha prestižních hudebních ocenění včetně Zpěvák roku Echo Klassik Award 2010, kterou převzal z rukou rockového zpěváka Stinga. Hudební kritika vyzdvihuje Kaufmannovu emotivní rozmanitost projevu, jeho sytý tenor bravurně zvládá temné dramatické polohy, romantickou zasněnost i výbušnou vášnivost.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji sítě Ticketpro v ceně od 495 korun.

O deset dní později, 20. ledna, vystoupí v Obecním domě velšský basbarytonista Bryn Terfel. Toho doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod taktovkou dirigenta Garetha Jonese.

Ve stejný den rozezní pražské Rudolfinum americký barytonista Thomas Hampson. Ten vystoupí s Českou filharmonií.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA