orloj_projekceJedna z nejznámějších pražských památek, Staroměstský orloj, v sobotu znovu ožije speciální světelnou projekcí jako v říjnu minulého roku. Vizuální show bude možné shlédnout od 19 do 22 hodin, informoval Martin Marcilis ze společnosti ABL.

"Projekce budou začínat vždy v půl a celou hodinu, hned po promenádě apoštolů. Jejich délka je zhruba deset minut," upřesnil Marcilis.

Návštěvníci akce prostřednictvím projekce zavítají do historie slavné památky od architektonického plánu přes kamenickou práci Petra Parléře až po umístění kalendářní desky od Josefa Mánese. Nahlédnou díky optické hře i do útrob orloje a připomenou si dramatické události jako například husitské války, popravu pražských pánů až po poškození orloje při osvobozování Prahy v roce 1945.


Organizátoři akce plánují daleko větší show, než se uskutečnila v říjnu. Tu zhlédly tisíce lidí. Mapovat bude vývoj orloje od jeho vzniku, projekce získá nový zvuk, hudbu, přibudou i nové sekvence. Kolik akce bude stát, je ale otázkou. Podle Martina Pošty ze společnosti Tomato production, která připravovala loňskou akci, určitě přesáhne částku jeden milion korun. Praha na akci uvolnila milion a čtvrt.

Takzvaný video mapping je projekce na budovu, při které je objekt přesně laserově zaměřen a tvůrci pak animaci vyrobí přímo pro jednotlivou stavbu, takže pokaždé vznikne unikátní dílo.

Vstup na Staroměstské náměstí je zdarma.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA