divadlo_na_jezerce01Komediální inscenace zařadila na 31. prosince na svůj program většina pražský divadel. Jen málo z nich dalo přednost operám, jako jsou Netopýr nebo Nápoj lásky. PODÍVEJTE SE NA ÚRYVEK Z MUZIKÁLU DRACULA, KTERÝ MŮŽETE VIDĚT NA SILVESTRA V DIVADLE HYBERNIA!

Divadlo Na Jezerce uvede od 14 a 17 hodin komedii Charleyova teta. Příběh vypráví o dvou studentech (Charley a Jack), kteří chtějí strávit den se svými dívkami. Tehdejší přísné mravy si však žádaly přítomnost důvěryhodné osoby. Shodou okolností má Charleyho navštívit bohatá teta z Brazílie. Její příjezd se nečekaně opozdí, a tak studenti vezmou vše do svých rukou. Jejich tetu v přestrojení zahraje spolužák Babs. Situace se však zkomplikuje nečekaným příjezdem skutečné tety a Babsovy dívky Elly. V titulních rolích Charleyovy tety vystupují Radek Holub, Lubomír Lipský a Jan Hrušínský. Dále se v inscenaci objeví Lukáš Langmajer, Roman Štabrňák, Kristýna Hrušínská, Tereza Němcová, Martin Sitta, Zdeněk Maryška a Alena Bazalová. V roli skutečné tety alternují Miluše Šplechtová a Valerie Zawadská.

Divadlo Hybernia uvede od 15 hodin muzikál Dracula. Světová premiéra se uskutečnila 13. října v roce 1995 v pražském Kongresovém centru. Režie se ujal Jozef Bednárik, na scénáři se podíleli Zdeněk Borovec a Richard Hes, který je zároveň muzikálovým choreografem. Hudbu složil Karel Svoboda. V novém nastudování muzikálu Dracula hrají Daniel Hůlka, Josef Vojtek, Marian Vojtko, Monika Absolonová, Leona Machálková, Šárka Vaňková nebo Kamila Nývltová. Na Silvestra má Divadlo Hybernia ještě na programu od 19.30 titul Opera Ballet Carmen.


zdroj videa: www.youtube.com

Činoherní inscenaci Na úrovni uvede od 17 hodin Divadlo Broadway.

Divadlo ABC pro své diváky připravilo od 14.30 a 19 hodin komedii Saturnin, která vznikla na motivy humoristické knihy Zdeňka Jirotky. V hlavních rolích se představí Vasil Fridrich (vypravěč), Jiří Hána (Saturnin), Jitka Smutná (teta Kateřina), Jan Meduna (synovec Milouš), Lucie Pernetová v alternaci se Zuzanou Norisovou (Barbora Terebová) a Lubomír Lipský v alternaci s Oldřichem Vlachem (Dědeček).

Na černou komedii Vražda jako poznaná nutnost od autora Gabriela Dagana se mohou od 15.30 a 19 hodin těšit návštěvníci Divadla Rokoko. Hra je podle tvůrců plná bizarních, bláznivých situací a překvapivých zápletek. Režie hry se ujal Ondřej Zajíc, který do hlavních rolí obsadil Danu Syslovou a Jiřího Klema v alternaci s Petrem Štěpánkem. Dále si v inscenaci zahrají Evellyn Pacoláková, Luboš Veselý, Veronika Janků, Pavel Juřica, Jiří Hána a Martin Kubačák.

Divadlo Kalich uvede od 17 hodin muzikál Mirjam a Daniela Landových Touha. V muzikálu například účinkují Jan Kříž, Martin Písařík, Radka Fišarová, Lucie Vondráčková, Jiří Korn, Dalibor Gondík nebo Jana Fabiánová.

Národní divadlo pro své diváky přichystalo na poslední den roku od 15 hodin operu Nápoj lásky a Stavovské divadlo uvede od 15 hodin činoherní inscenaci Čaj u pana senátora.

Státní opera Praha potěší své návštěvníky operou Johanna Strausse Netopýr.

Divadlo pod Palmovkou uvede poslední prosincový den hned dvakrát inscenaci Nájemníci pana Swana. Bouřlivá komedie, kterou napsal Michael Cooney, vypráví o tom, jak je někdy těžké mluvit pravdu.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA