cechomorSkupina Čechomor téměř po šesti letech připravuje novou řadovou desku. Ke spolupráci si Čechomor tentokrát přizval amerického skladatele, kytaristu a producenta Gerryho Leonarda. PŘIPOMEŇTE SI TVORBU SKUPINY ČECHOMOR PÍSNÍ VELICKÉ ZVONY!

Gerry Leonard se narodil v irském Dublinu a v současné době žije a pracuje v New Yorku. Kromě vlastního projektu Spookyghost se v minulosti věnoval spolupráci s takovými osobnostmi jako jsou David Bowie (byl kapelníkem jeho doprovodné skupiny), Cyndi Lauper nebo Vonda Shepard. V posledních letech se kromě svého projektu věnuje producentské práci a je kytaristou Suzanne Vega. Gerryho Leonarda s Čechomorem mohli diváci vidět i v rámci vánočních koncertů Čechomor Kooperativa Tour 2010 v pražském Národním divadle (kde vznikl i záznam pro připravované DVD) a v brněnském Semillasu v prosinci loňského roku.

Poslední řadové album skupiny Čechomor Co sa stalo nové bylo vydáno v roce 2005. Poté následovaly speciální projekty jako např. Sváteční Čechomor v roce 2007. V dalších letech postupně vycházely ve vydavatelství Supraphon Pověsti hradů a zámků (moravských, českých a slezských), z nichž byl následně sestaven výběr s názvem Písně z hradů a zámků.


zdroj: www.youtube.com

Počátkem ledna odlétá Karel Holas z Čechomoru do studia Gerryho Leonarda v New Yorku připravovat novou desku. „V současné chvíli máme připravených 14 nových písní, na kterých jsme pracovali s Františkem Černým dlouhých pět let. Předpokládáme, že na desku přibudou i nějaké bonusy. Ke spolupráci jsme si přizvali několik zajímavých českých i zahraničních hostů, ale konkrétní jména zatím nechci prozrazovat“ říká K. Holas, který je současně houslistou a zpěvákem skupiny Čechomor.

Natáčení nového alba s pracovním názvem „Mládí a stáří“ bude částečně probíhat ve studiu producenta a hudebníka Gerryho Leonarda v New Yorku a částečně ve studiích Disk Systems v Praze na Barrandově.

Jak se Čechomor a Gerry Leonard vlastně seznámili, vysvětluje František
Černý: „Na společném koncertním turné skupiny Čechomor s americkou písničkářkou Suzanne Vega v roce 2009 jsme se  potkali i s Gerrym Leonardem – kytaristou, který Suzanne Vega na jejích koncertech doprovázel. Na posledním koncertě tohoto krátkého turné ve Žďáře nad Sázavou si dokonce Karel se Suzanne, Gerrym a Mikem Visceglia (baskytaristou Suzanne Vega) společně zahráli. Tam vlastně začala vznikat myšlenka na spolupráci Gerryho a Čechomoru.“

K naplnění této myšlenky nakonec skutečně dochází a můžeme se těšit na písničky Čechomoru ve zcela novém aranžmá. Produkce na novém albu bude rozdělena do několika etap a pokud vše půjde podle plánu, nové album se  na pultech českých obchodů objeví v druhé polovině května letošního roku. „Od celého projektu očekáváme, že díky novému pohledu našeho producenta na hudbu Čechomoru budou znít naše písničky nově a neotřele,“ dodává K. Holas.
REKLAMA