mahala_rai_bandaBalkánská dechovka Mahala Rai Banda vystoupí 13. května v pražském KC Vltavská. Agenturu Mediafax o tom informoval Jiří Sedlák ze společnosti Arts Marketing.

Mahala Rai Banda zahájí sérii koncertů s názvem Balkan Beats Party. Jádro formace Mahala Rai Banda tvoří nejlepší houslisté a dechaři z rumunských vesnic Clejani a Zece Prajini. Clejani je vzdálená asi 40 kilometrů západně od Bukurešti a je pověstná velkou koncentrací romských virtuózů známých jako lautari. Dechová sekce formace pochází ze Zece Prajini. Tu najdeme na severovýchodě Rumunska a je rodištěm členů slavné dechovky Fanfare Ciocarlia.

V hudbě Mahaly se navíc odráží drsná subkultura bukurešťských romských ghett. Její nahrávka Mahalageasca se stala hudební páteří filmu Borat. Kapela potěšila v říjnu loňského roku své příznivce druhou deskou pojmenovanou Ghetto Blasters, kterou propaguje na svém aktuálním koncertním turné.


Vstupenky na koncert jsou k dispozici v ceně od 382 do 450 korun.

Série Balkan Beats Party bude pokračovat 23. června s maďarskými hudebníky Besh o´droM jako součást Prague City Festivalu, 23. září s berlínskými Di Grine Kuzine, 27. října srbskou dechovkou Boban i Marko Marković Orkestarem a zakončí jej 8. prosince hostování německého hudebníka Shantela a jeho Bucovina Club Orkestaru.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA