divadlo_broadwayNový muzikál Kat Mydlář nabídne divákům v premiéře 24. února v pražském Divadle Broadway příběh tajemného muže, jehož život je opředen mýty i předsudky. Agenturu Mediafax o tom informovala mluvčí divadla Martina Jandová. POSLECHNĚTE SI PÍSEŇ Z NOVÉHO MUZIKÁLU KAT MYDLÁŘ V PODÁNÍ DANIELA HŮLKY!

Za vznikem původního českého muzikálu Kat Mydlář stojí tvůrci Michal David, Lou Fanánek Hagen a Libor Vaculík.

Jan Mydlář je pověstmi opředený kat, který se narodil v královském městě Chrudimi. Přerušil svá studia v Praze, aby paradoxně později zde, v hlavním městě Českého království, z lásky vykonával po dlouhá léta opovrhovanou, přesto výnosnou katovskou činnost. Ve své funkci působil v rudolfínské Praze, do které se sjížděli vyslanci z nejrůznějších končin Evropy. Pobývaly tu významné osobnosti vědy, umění, ale i šarlatáni, šejdíři a podvodníci.


zdroj videa: www.youtube.com

O životě mistra popravčího se toho moc neví. Slavným se stal až po popravě všech 27 rytířů a měšťanů 21. června 1621, neboť právě na něm bylo vykonání rozsudku. Kat Mydlář se stal součástí jedné z kapitol českých dějin.

V muzikálu si titulní roli zahrají Daniel Hůlka v alternaci s Marianem Vojtkem a Bohušem Matušem. Dále se diváci mohou těšit na Petra Koláře, Jana Toužimského, Ladislava Spilku, Josefa Vojtka, Bohouše Josefa, Viléma Čoka, Martina Poštu, Tomáše Trapla, Martu Jandovou, Radku Fišarovou, Alžbětu Bartošovou, Ilonu Csákovou, Kateřinu Brožovou, Olgu Lounovou, Lucii Černíkovou nebo Kamilu Nývltovou.

Choreografii připravuje Libor Vaculík, autorem scény je Michael Klang a kostýmy vytvoří Roman Šolc.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA