vystava_diamantuNejvětší výstava investičních diamantů a diamantových šperků v Česku začíná ve čtvrtek v centru Prahy. Investoři i milovníci krásy mohou na výstavě obdivovat diamanty za stovky milionů korun, informovala Mediafax Jitka Smetanová z pořádající společnosti Diamonds International Corporation.

Patrně největším lákadlem bude pro návštěvníky diamant vážící více než 12 karátů. Ten si mohou vážní zájemci dokonce odvézt přímo z výstavy. Musí však zaplatit deset milionů korun, za které je na prodej.

Výstava ukáže z blízka také korunku krásy Miss Universe v hodnotě dvou milionů korun zdobenou 268 diamanty, které doplňují fialové ametysty.

Ke spatření budou i další nové šperky nebo diamantové vejce, jež je součástí sochy Salvadora Dalího v životní velikosti, kterou vytvořil před 35 lety český sochař Josef Nálepa. Celozlaté vejce je osázené téměř tisícovkou diamantů s celkovou váhou sto karátů. Jen cena diamantů přesahuje hodnotu čtyři miliony korun, sběratelská hodnota je však mnohem vyšší.

Návštěvníci se však musí připravit na přísná bezpečnostní opatření, které budou výstavu provázet. Na diamanty a šperky se podívají výhradně jen skrz tvrzené a neprůstřelné sklo. Možnost dotknout se drahých kamenů a šperků dostanou jen vážní zájemci o jejich koupi.

Diamantová výstava se uskuteční od čtvrtka 19. května do úterý 31. května v centru metropole v Široké 15. Poté se za přísných bezpečnostních opatření přesune do Varšavy.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA