kinematografie_filmŠestý ročník Festivalu krátkých filmů se uskuteční od středy 19. do 23. ledna v pražském kině Světozor. Návštěvníci se podle informací mluvčí festivalu Ivany Svítkové mohou těšit na hrané filmy se stopáží do 25 minut vytvořené v uplynulém roce. PODÍVEJTE SE, JAK VYPADAL TŘETÍ ROČNÍK FESTIVALU KRÁTKÝCH FILMŮ!

Letošní ročník festivalu se zaměří na jednotlivá teritoria frankofonních částí Belgie a Izraele. Belgická část v sobě snoubí kulturu, tradici a gurmánství, spojené s francouzským jazykem a s preferencí piva nebo černým smyslem pro humor a fantazií. "Do Izraele nás zase vezme pět krátkých filmů, které slavily v posledních letech velké úspěchy na významných filmových festivalech. Nabízejí možnost porozhlédnout se po komplikované a pro Evropany asi stěží uchopitelné současnosti židovského státu a jeho obyvatel trochu víc zblízka, než nabízejí zpravodajské šoty," uvedl programový ředitel festivalu Karel Spěšný.

Ve svém programu se festival pravidelně věnuje experimentálním snímkům v sekci Labo a představuje také krátké filmy slavných režisérů v sekci První podání. "Tentokrát v ní například uvedeme jedenáctiminutový snímek Věry Chytilové Kočičina z roku 1960 nebo jeden z prvních filmů oscarového režiséra Roberta Zemeckise (Forest Gump, Trosečník) A Field of Honor z roku 1973," řekla Radka Weiserová z organizačního týmu.


V sekci Panorama nebudou chybět oceněné snímky, jako jsou například vítězný krátký film Berlinale 2010 Incident by a Bank režiséra Rubena Östlunda, snímek The New Tenants režiséra Joachima Backa nebo film I Do Air Martiny Amati.

Tradičně se objeví i nejnovější české krátké filmy v sekci Check the Czech a program uzavře tematická sekce, ve které dostanou slovo filmy nahlížející s humorem na křehkost mezilidských vztahů.

Diváce se mohou rovněž těšit na nesoutěžní program, mapující dění ve světové krátkometrážní kinematografii.

Mezinárodní porota udělí Hlavní cenu s bonusem pět tisíc eur a dvě zvláštní uznání. Publikum pak vybere film, který získá Cenu diváků.

Vstupenky jsou k dispozici v pokladně kina Světozor v ceně od 70 korun.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA