diamantSpolečnost Diamonds International Corporation (D.I.C.) představí veřejnosti v Praze výstavu diamantů a diamantových šperků v hodnotě stovek milionů korun. Jak firma informovala ve středu, návštěvníci budou moci obdivovat i korunku krásy Miss Universe 2010.

Mimo korunky Miss Universe uvidí luxusní diamantové šperky, volné diamanty ve velikosti od jednoho až po 12,5 karátu nebo exkluzivní dámské a pánské hodinky. Celková hodnota vystavených diamantů a šperků se bude řádově pohybovat ve stovkách milionů korun.

"Naším cílem je vysvětlit lidem, proč právě diamanty jsou tím nejhodnotnějším investičním nástrojem, jehož cena za posledních sto let nikdy neklesla. Chceme veřejnosti ukázat krásu a nadčasovost diamantových šperků. Představíme množství drahých kamenů v různých velikostech, každý si tak bude moci vybrat diamant jemu nejbližší," uvedl k výstavě Přemysl Synek, generální ředitel společnosti D.I.C.

K vidění bude i diamantové vejce, které se stane součástí sochy Salvadora Dalího v životní velikosti, kterou vytvořil před 35 lety český sochař Josef Nálepa. Zlaté vejce je osázeno takřka 1000 diamanty s celkovou váhou 100 karátů. Jen cena diamantů přesahuje čtyři miliony korun.

Unikátní korunka krásy je osázena více než 268 diamanty a doplněna o ametysty. Všechny drahokamy jsou zasazeny ve 180 gramech 14karátového zlata. Celková hodnota originální korunky Miss Universe 2010 přesahuje dva miliony korun.

Diamantová výstava, která do Prahy připutovala ze slovenské Bratislavy, se dále přesune do Karlových Varů a Varšavy. Výstava se koná od pátku 29. října do 9. listopadu 2010 v showroomu D.I.C. (Široká 15, Praha 1). V pondělí až pátek od 10:30 do 19:00 hod., v sobotu a neděli od 14:00 do 18:00 hod. Vstup je zdarma.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA