klusDržitelé hudebních cen Akademie populární hudby Anděl 2010 budou již podvacáté vyhlášeni ve středu od 21 hodin v pražské Incheba Areně. Slavnostním večerem, který v přímém přenosu odvysílá Česká televize, provede moderátorská dvojice Tomáš Klus a Ewa Farna.

Andělský večer bude patřit hudebníkům, kteří v uplynulém roce vydali album nebo DVD natolik kvalitní, aby zaujalo porotu Akademie populární hudby a ta je poslala do finálového klání.

Vyhlašované kategorie jsou ponechány stejné jako v loňském roce – Zpěvák, Zpěvačka, Skupina, Album, Skladba, Objev, Videoklip a Síň slávy. I letos bude vyhlášena nejprodávanější deska roku 2010.

V kategorii Skupina roku jsou nominovány formace Kryštof, Nightwork a Toxique. Zpěvákem roku se může stát David Koller, Petr Muk in memoriam či Xindl X. O titul Zpěvačka roku se utkají Lucie Bílá, Hana Hegerová a Lucie Vondráčková. Objevem roku se mohou stát skupiny Embassy, Republic of two nebo zpěvák Martin Chodúr.

V kategorii Album roku by mohla zvítězit Hana Hegerová (Mlýnské kolo v srdci mém), skupina Nightwork (Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa) nebo Toxique (Outlet People).

O titul Skladba roku budou bojovat zpěvačka Debbi (Touch The Sun), skupina Nightwork (Tepláky) či Xindl X (Láska v housce). V kategorii Videoklip roku jsou nominováni Nightwork (Tepláky), David Koller (Ty a já) a Xindl X (Láska v housce).

V rámci slavnostního večera předají ceny i někteří vítězové předešlých ročníků jako například Aneta Langerová nebo Miro Žbirka.

Publikum budou tvořit hosté pozvaní organizátorem večera. O držitelích hudebních Cen Anděl rozhodne Akademie populární hudby v přímém přenosu.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA