nicol-s-dupont-mann-mit-gurke400Výstava Dvě hodiny patnáct, která představuje kurátorský výběr z děl studentů a absolventů dvou vysokých středoevropských uměleckých škol, je k vidění od pondělí 6. prosince do 7. ledna 2011 v pražském Topičově salonu. Informoval o tom na pondělní tiskové konferenci kurátor výstavy Petr Vaňous.

Celkem 11 začínajících umělců je na výstavě prezentováno prostřednictvím různých médií, zvláště pak prostřednictvím malby a obrazu. "Osobně jsem navštívil školu Hochschule für Bildenden Künste Dresden a tvorba tamních umělců je natolik svébytná a odlišná od českých umělců, že jsem se rozhodl umění našich a německých umělců konfrontovat na této výstavě," řekl Mediafaxu Vaňous.

Koncepce výstavního projektu sleduje v dílech studentů a čerstvých absolventů škol Hochschule für Bildenden Künste Dresden a Akademie výtvarných umění v Praze formy vztahování se k všednímu každodennímu rámci obou jazykově odlišných prostředí. "Název projektu jsme symbolicky nazvali Dvě hodiny patnáct, protože tak dlouho trvá jízda vlakem z Prahy do Drážďan," upřesnil Vaňous, který by chtěl svůj výstavní projekt představit také v Německu.

Na výstavě jsou zastoupena díla Anne Boeseové, Nicoláse Duponta, Tonyho Franze, Petry Polifkové, Niny Holzwegové, Adama Štecha, Matěje Lipavského, Falka Toepfera, Eugenie Moraové a Benedikta Tolara. "Vernisáže by se měli zúčastnit všichni umělci, někteří jsou v Praze dokonce již od pátku," dodal kurátor výstavy.

Výstava je pro veřejnost otevřena v pondělí, čtvrtek a pátek od 10 do 17 hodin a v úterý a středu od 10 do 18 hodin.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA