stefan_margitaRecitál nazvaný Nápoj lásky představí 5. prosince od 19 hodin v pražském Divadle Kalich tenorista Štefan Margita. Agenturu Mediafax o tom v úterý informoval mluvčí divadla Jaroslav Panenka.

"Nápojem lásky začneme. To znamená, že při vstupu do divadla diváci hned dostanou sklenku šampaňského. Není už to dobrý začátek? Moc se těším," uvedl Margita.

Tenoristu v divadle doprovodí na klavír Katarína Bachmannová. Pozvání k vystoupení v programu Nápoj lásky přijali Lucia Šoralová a Jan Kříž, kteří Štefana Margitu zaujali v hlavních rolích muzikálu Robin Hood, a klavírní virtuóz Michal Mašek.

"Komorní prostor Divadla Kalich mě láká právě tím, že publikum mě bude mít jako na dlani. To přispívá k obrovské intimitě koncertu," upřesnil pěvec. Recitál proběhne v rámci pravidelných Koncertů osobností v Divadle Kalich, které představují naše přední interprety tak, jak je publikum běžně nemá příležitost poznat.

Štefan Margita se narodil roku 1956 v Košicích. Po studiích umělecko-průmyslové školy v Košicích nastoupil na košickou konzervatoř, kde byl posluchačem profesorky Lydie Šomorjaiové. V roce 1981 se stal členem zpěvohry v Prešově, odkud přešel na operní scénu v Košicích. V roce 1986 zvítězil na Pražském jaru a v srpnu téhož roku získal angažmá v opeře Národního divadla v Praze. Během své kariéry působil na scénách světových operních domů, jako jsou například milánská La Scala, londýnská Covent Garden nebo newyorská Metropolitní opera. V roce 1992 se oženil s českou zpěvačkou Hanou Zagorovou.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA