Kamila Nývltová oslavila čtvrtstoletí, nadělila si koncert, nový singl a videoklip

Koncertem s celou řadou hvězdných hostů oslavila Kamila Nývltová své 25. narozeniny 13. června na Občanské plovárně. Při této příležitosti také představila nový singl a videoklip. Naplánovat svůj velký večer na pátek 13. se Kamila rozhodně nebála a všem pověrčivým ukázala, že to rozhodně nemusí být smolný den. The Loop Jazz Club v Občanské plovárně praskal ve švech a přetékal také skvělou atmosférou. Kamila hostům koncertu zazpívala několik svých nejoblíbenějších písní a vystoupila mimo jiné také s Danielem Hůlkou, Marianem Vojtkem, Václavem Noidem Bártou a Josefem Vágnerem.

Číst dál...

Letní scéna na střeše Galerie Harfa uvede letos celkem 60 představení

Galerie Harfa Divci valkaPo loňské úspěšné první divadelní sezóně Letní scény Galerie Harfa se mohou diváci těšit na ještě širší nabídku divadelních představení a to nejenom z repertoáru Divadla Artur. Hostovat zde bude třeba Intimní divadlo Bláhové Dáši s divácky velmi populárním představením Monology vagíny a jeho volným pokračováním nazvaném Tělo.

Číst dál...

NPÚ zahájil ve spolupráci s Velvyslanectvím Francouzské republiky Rok francouzské kultury

rok fr kultury ikonaProjekt Rok francouzské kultury je součástí dlouhodobého mezirezortního projektu „Po stopách šlechtických rodů“. Jeho cílem je představit širší veřejnosti některé z více než 50 francouzských šlechtických rodů, které měly majetkové a rodové vazby k zemím Koruny české. Jedná se zejména o rody Rohan, Des Fours, Buquoy de Longeval, Harbuval de Chamaré, Mensdorff-Pouilly, připomenut bude ale i vévoda Zákupský (Napoleon II. zvaný Orlík).

Číst dál...

Magnesia Litera překvapí novou moderátorkou i cenou Lucie Seifertové

magnesia litera 2013 ikonaLetošní udílení prestižních literárních cen Magnesia Litera, které proběhne ve středu 24. dubna na Nové scéně Národního divadla, s sebou přináší několik novinek. Některé věci se však nemění – stejně jako v předchozích letech se soutěž bude snažit propagovat kvalitní současnou českou literaturu a pomoci oceněným knihám na cestě ke čtenáři.

Číst dál...

V Třebíči se koná výstava Fotografie židovských hřbitovů

zidovske hrbitovy ikonaŽidovské pohřební zvyklosti se v mnohém liší od křesťanských či civilních pohřbů. Židovské hřbitovy jsou nazývány „zahradou života“ či „věčnou zahradou“. V České republice se do dnešních dnů dochovalo pouhých cca 350 židovských hřbitovů (v kraji Vysočina 31) a mnohé z nich jsou významnými kulturními památkami. Podle čitelných náhrobků jsou některé hřbitovy již ze 14. století. Výstava Fotografie židovských hřbitovů Milana Slavingera bude přístupná od středy 6. 2. 2013 do 17. 3. 2013 v prostorách Zadní synagogy v Třebíči.

Číst dál...

Expediční kamera letos navštíví 150 měst

expedicni kamera foliNejvětší cestovatelská a outdoorová akce u nás, filmový festival Expediční kamera proběhne v únoru a březnu (6. 2. – 31. 3. 2013) ve více než 150 městech České republiky. Tento unikátní projekt Vám přinese sedm nejlepších filmů sezóny z celého světa. Čeká vás nabitý večer plný dobrodružství, napětí, úžasných záběrů i výkonů.

Číst dál...

ROZHOVOR: Kapela MIG 21 zahájila podzimní turné

mig21 ikonaMIGEM K LIDEM je letošní název pro tradiční podzimní klubové turné skupiny MIG 21, které začlo koncertem 12. října v Mariánských Lázních a skončí ještě více tradičním dvojkoncertem v pražském Lucerna Music Baru (28. a 29. listopadu). Během více než měsíce a půl zavítá pětice muzikantů do patnácti měst v České a Slovenské republice. ROZHOVOR S FRONTMANEM KAPELY JIŘÍM MACHÁČKEM NAJDETE UVNITŘ ČLÁNKU.

Číst dál...

REKLAMA