udgHudební formace UDG v rámci svého podzimního koncertního turné vystoupí 16. listopadu v cirkusovém šapitó na Rohanském nábřeží v Praze. Agenturu Mediafax o tom v pondělí informovala Martina Žáková ze společnosti Etain Promotion.

V netradičním prostředí cirkusového šapitó se skupina rozhodla natočit živé DVD. "Budeme hrát na kruhovém podiu podobném manéži, plánujeme koncert obohatit o vystoupení artistů na pódiu i ve vzduchu. Bude to zážitek pro diváky, ale i pro nás," uvedl kytarista Bohumil Němeček.

Kromě pražské zastávky skupina UDG během listopadu a prosince vystoupí například v Kralupech nad Vltavou, Jeseníku, Zábřehu, Ústí nad Labem, Dobříši, Benešově nebo Plzni. Poslední koncert podzimní koncertní šňůry se uskuteční 18. prosince v Kovářově u Milevska.

Popová skupina UDG vznikla v roce 1998 v Ústí nad Labem. V roce 2004 zvítězila v soutěži Coca Cola Popstar, poté vydala tři studiová alba Ztraceni v inspiracích, Buď a Nebe a Autoportrét. Kapelu tvoří zpěvák Petr Vrzák, saxofonista a zpěvák Adam Kupera, baskytarista Pavel Vrzák, bubeník i autor textů Tomáš Staněk a kytaristé Bohumil Němeček a Tomáš "Volt" Vohradský. Na svém kontě mají mimo jiné hity Motýl, Hvězdář, Zpěvy deště, Kurtizána, Éterická či Předměstí.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA