rangers_plavciPražským koncertem, který se uskuteční 9. listopadu v pražském Divadle Hybernia, oslaví kapela Rangers Plavci 45. výročí od svého vzniku. Informoval o tom na čtvrteční tiskové konferenci člen kapely Jan Vančura.

Koncertem v Divadle Hybernia vyvrcholí oslavy a kapela jím naváže na sérii koncertů, které odehrála od dubna letošního roku. "Odehráli jsme více než 100 koncertů, na kterých s námi vystupovali i hosté. Nebydlím v Praze a během pěti měsíců, co jsme koncertovali, jsem najezdil 40 tisíc kilometrů. Byl to hrozný kalup," řekl Vančura.

Na pražský koncert si Rangers Plavci pozvali i hosty, mezi nimiž jsou Spirituál kvintet, Mirek Černý nebo Petr Nárožný. "Petr s námi spolupracoval od začátku. Moc si ho vážím, je to skvělý herec a velmi sečtělý a znalý člověk," dodal Vančura.

Na koncertu zazní převážně starší písně z období prvních 15 let kapely. "Bude to takový zlatý fond. Lidé si chtějí na koncertech zavzpomínat a taky i zazpívat," upřesnil Vančura. Záznam koncertu odvysílá 3. prosince Česká televize na druhém programu.

Společně se skupinou Rangers Plavci vystoupí i mladá zpěvačka Kateřina Gazdová, která vystudovala pražskou konzervatoř. "Kačka s námi často hostuje. Znám ji už dlouhá léta, když jí bylo 12, tak za námi po koncertu přišla s maminkou a řekla, že by si s námi někdy ráda zazpívala," dodal Vančura.

Rangers Plavci je česká skupina věnující se stylu folk a country. Mezi zakládajícími členy byli roku 1965 Milan Dufek, Antonín Hájek, Mirek Řihošek, Jan Vančura a Jiří Veisser. V současné době ve skupině z původní formace vystupuje pouze Jan Vančura a Mirek Řihošek. "Mirek byl jediným členem, který kapelu nikdy neopustil. Já osobně jsem si udělal 18 let dlouhou pauzu a zpět jsem se do kapely vrátil až v roce 2004," sdělil Vančura.

Na pražském koncertě vystoupí Rangers Plavci ve složení - František "Goliš" Drápal, Jan Vančura, Mirek Řihošek, Max Presser a Karel Macálka. "Máme velkou radost, protože vstupenky na koncert jsou už tři týdny beznadějně vyprodané," uvedl Oskar Hahn z produkce kapely.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA