molly_hatchetKlasici jižanského rocku Molly Hatchet vystoupí 21. prosince od 20 hodin v pražském klubu Retro Music Hall. Agenturu Mediafax o tom ve čtvrtek informoval Jiří Kubík z organizačního týmu.

Americká formace do Česka zavítá vůbec poprvé. Fanoušci Molly Hatchet se mohou především těšit na nové skladby z alba Justice, ale i na hity Flirtin With Disaster, Dreams I'll Never See, Gator Country, Bounty Hunter, Devil's Canyon či Fall Of The Peacemakers.

Do Prahy kapela zavítá v sestavě Bobby Ingram-g, Dave Hlubek-g, Phil McCormack-voc, John Galvin-key, Tim Lindsay-bg a Shawn Beamer-dr.

Molly Hatchet tvoří podle kritiků spolu se ZZ Top a Lynyrd Skynyrd špičku žánru jižanského rocku. Tento svébytný rockový žánr se zrodil začátkem 70. let v jižanských státech USA a je charakterizován směsicí rocku, boogie, blues a country.

Formace Molly Hatchet z floridského Jacksonsville vydala debutovou desku v roce 1978. Dále následovaly například desky Flirtin' With Disaster(1979) či No Guts...No Glory(1983).

V letech 1985-1995 kapela prodělala útlum kariéry, který byl nakrátko přerušený neúspěšným pokusem o návrat na scénu se studiovým albem Lightning Strikes Twice(1989). Pravý comeback přišel až v roce 1996, kdy Molly Hatchet v pozměněné sestavě vydali album Devi'ls Canyon.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA