judas_priestBritská heavy metalová kapela Judas Priest rozšířila své koncertní turné o dvě nové zastávky v Praze a Vídni. Podle čtvrtečních informací oficiálních stránek kapely JudasPriest.com se čeští fanoušci mohou na koncert těšit 28. června 2011 v pražské O2 areně.

Ve vídeňské Stadthalle kapela zahraje o den později, tedy 29. června 2011. Jako předkapela by měla na obou koncertech vystoupit hardrocková kapela Whitesnake, kterou založil David Coverdal. Na svých oficiálních stránkách Judas Priest také uvádí, že po více než 40 letech svého působení na hudební scéně vyjíždí na poslední světové koncertní turné.

Judas Priest se zformovali v roce 1969 v britském Birminghamu. Zakládajícími členy kapely jsou kytarista K. K. Downing a baskytarista Ian Hill. Sestava formace v průběhu let prošla řadou personálních změn. V současné době v ní působí ještě Glenn Tipton, Rob Halford a Scott Travis.

První album Judas Priest s názvem Rocka Rolla vyšlo v roce 1974. V následujících letech kapela nahrála mnoho dalších alb jako British Steel, Screaming for Vengeance či Turbo. Z několika desítek singlů vyniká například Breaking the Law.

zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA