REKLAMA

klaus_vaclav_rok_osmySvou novou knihu Rok osmý vydanou u příležitosti osmého výročí inaugurace na Pražském hradě pokřtí v úterý prezident Václav Klaus. Kniha obsahuje plastický popis událostí a dává čtenáři informace, k jakým tématům prezident vystupoval a jaké názory zastával v uplynulém roce.

Kniha nabízí ohlédnutí za událostmi české i světové politiky posledních dvanácti měsíců. Autogramiádu své knihy uspořádá Klaus v úterý v 16.00 v pražském Paláci knih Luxor na Václavském náměstí.

Rok osmý je stejně jako všech sedm předcházejících knih podle Klause kronikou dalšího roku jeho prezidentování čerpající z existujících dokumentů – článků, projevů, stanovisek, zápisků z cest, dopisů, úryvků z rozhovorů.

"Tyto mé komentáře, hodnocení i kritiky, oslavná i smuteční vystoupení, projevy vyplývající z mé funkce, i má "dobrovolná" vystoupení na kongresech a konferencích po celém světě jsou – alespoň se domnívám – svébytnou výpovědí," popisuje Klaus svůj literární výtvor.

Rok 2010 byl podle českého prezidenta plný událostí. V domácí politice dominovaly dvoje volby, vznik koaliční vlády se staronovou ODS a zcela novými TOP 09 a Věcmi veřejnými nebo vítězství ČSSD v komunálních volbách. Za nové nejvýraznější jméno české politické scény označil ministra dopravy a místopředsedu Věcí veřejných Víta Bártu.

Nejsmutnějším zahraničním okamžikem pak byla pro Klause tragická smrt polského prezidenta Lecha Kaczynského a jeho manželky.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA