roxyPražský hudební klub Roxy v Dlouhé ulici zůstane i nadále zavřený, důvodem zastavení provozu byly nedostatky ohrožující bezpečnost návštěvníků. Kavárna NoD vše dodala v pořádku a může obnovit provoz, sdělila v pondělí rozhodnutí stavebního úřadu v Praze 1 mluvčí městské části Veronika Blažková.

"Klub zatím povolení nemá," upřesnila Blažková. Musí ještě stavební dokumentaci doplnit.

Stavební úřad první městské části na začátku ledna rozhodl, že Roxy musí kvůli problémům s bezpečností ukončit provoz. Vybavení provozovny závažným způsobem podle úřadu porušuje požárně-bezpečnostní předpisy, je hygienicky nevyhovující, a navíc byly v uvedených prostorech provedené stavební úpravy, jež jsou v zásadním rozporu s kolaudačním rozhodnutím.

V oficiálním vyjádření klubu však stojí, že konkrétní výtky v rozhodnutí se týkají především nových toalet a zázemí umělců. Nalezené nedostatky však v žádném případě nemohly ohrozit bezpečnost našich návštěvníků.

"Celý náš tým usiluje o co nejrychlejší odstranění všech technických nedostatků a zároveň dáváme dohromady stavební dokumentaci, kterou od nás úřady vyžadují. Počkáme na jejich rozhodnutí," zkonstatoval jednatel Roxy Jaroslav Stanko.

Na nedostatky v klubu si opakovaně stěžovali lidé z jeho okolí. Stavební úřad vyzval provozovatele, aby uvedl vše do stavu, který bude odpovídat předpisům vztahujícím se na tento druh podnikání.

Stavební úřad první městské části rozhodnutí vydal na základě společné kontroly prostor klubu s hasiči a hygieniky.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA