REKLAMA

roxyPražský hudební klub Roxy v Dlouhé ulici možná ve čtvrtek opět otevře své brány, čeká ale na středeční rozhodnutí stavebního úřadu v Praze 1. Ten na začátku ledna na základě kontrol prostory klubu uzavřel kvůli nedostatkům ohrožujícím bezpečnost návštěvníků.

"Stavební úřad rozhodne na základě dokumentů, které má ještě klub dodat. Pokud bude vše v pořádku, tak se možná klub ve čtvrtek otevře," řekla mluvčí městské části Praha 1 Veronika Blažková.

Provozovatelé klubu dělají vše proto, aby mohli otevřít. Upravili například okna kvůli hluku. Dokonce na stránkách klubu visí také program na čtvrtek. Měla by se konat narozeninová party Dje Trávy.

Stavební úřad první městské části na začátku ledna rozhodl, že Roxy musí kvůli problémům s bezpečností ukončit provoz. Vybavení provozovny podle úřadu závažným způsobem porušuje požárně-bezpečnostní předpisy, je hygienicky nevyhovující, a navíc byly v uvedených prostorech provedené stavební úpravy, jež jsou v zásadním rozporu s kolaudačním rozhodnutím.

V oficiálním vyjádření klubu však stojí, že konkrétní výtky v rozhodnutí se týkají především nových toalet a zázemí umělců. Nalezené nedostatky však údajně v žádném případě nemohly ohrozit bezpečnost návštěvníků.

"Celý náš tým usiluje o co nejrychlejší odstranění všech technických nedostatků a zároveň dáváme dohromady stavební dokumentaci, kterou od nás úřady vyžadují. Počkáme na jejich rozhodnutí," zkonstatoval jednatel Roxy Jaroslav Stanko.

Na nedostatky v klubu si opakovaně stěžovali lidé z jeho okolí. Stavební úřad vyzval provozovatele, aby uvedl vše do stavu, který bude odpovídat předpisům vztahujícím se na tento druh podnikání.

Stavební úřad první městské části rozhodnutí vydal na základě společné kontroly prostor klubu s hasiči a hygieniky.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA