REKLAMA

tanecFestival swingové hudby, který představí český swing i americký gospel, se uskuteční od 25. do 26. listopadu v pražském Národním domě na Vinohradech. Agenturu Mediafax o tom informoval Jiří Hlinka ze společnosti Smart Communication.

Do Prahy se opět vrátí soubor Take 6, aby představil to nejlepší z tradičního amerického gospelu, doplněné o jazzové evergreeny i R&B hity ve vlastní originální úpravě. Tito desetinásobní držitelé cen Grammy představí také ukázky z vánočního alba The Most Wonderful Time Of The Year.

"První festivalový den bude patřit Ondřeji Havelkovi a jeho Melody Makers, bez nichž si dnes festival jen málokdo dokáže představit, nesmrtelné kouzlo dixielandu oživí populární soubor J. J. Jazzmen a nesmím opomenout ani našeho předního kytaristu Luboše Andršta, který si speciálně na festival přizval hned několik hostů zvučných jmen," uvedl pořadatel festivalu Milan Hájek.

Na festivalu vystoupí dixielandový soubor J. J. Jazzmen. Kapela hrající ve stylu Louise Armstronga si na svůj koncert pozvala tři hosty - zpěvačku Petru Vlkovou, zpěváka a trombonistu Josefa Bažika Pavelku a neworleanského jazzového klarinetistu Evana Christophera.

Festival uvítá také slovenskou formaci Nothing But Swing Trio.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji sítě Ticketpro nebo v pokladně Národního domu na Vinohradech. Cena vstupenek se pohybuje od 400 do 1400 korun.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA