ctvrtlikRozloučení se zesnulým hercem a dabérem Rostislavem Čtvrtlíkem se bude konat v pondělí od 15 hodin ve Velké obřadní síni Strašnického krematoria. Informaci uvedlo pražské Divadlo pod Palmovkou na svých stránkách, kde herec působil.

Herec zemřel 6. března po dlouhé nemoci. Trpěl nádorovým onemocněním, se kterým bojoval více než pět let. Již od září nemohl kvůli nemoci stát na prknech divadla.

Rostislav Čtvrtlík se narodil 9. listopadu 1963 v Olomouci, vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Lipníku nad Bečvou a herectví na pražské DAMU. První angažmá získal v tehdejším brněnském Státním divadle (dnes Národní divadlo v Brně). Z řady rolí, které zde ztvárnil, stojí za zmínku např. Laertes v Shakespearově Hamletovi, Radúz v Zeyerově Radúzovi a Mahuleně, Tralala v Pirandellově Sicilské komedii nebo Paris v Shakespearově Romeovi a Julii.

V roce 1992 odešel do Divadla pod Palmovkou. Tam zazářil jako Cheech v Allenových Výstřelech na Broadwayi, jako Lennie ve Steinbeckově O myších a lidech. Z dalších rolí: Kreónt v Sofoklově Oidipu vladaři, Cherea v Camusově Caligulovi, Ota v Procházkově Ještě jednou, profesore, Dave Moos v Mametových Konkurentech, Samko Jagoš v inscenaci dramatu Gabriely Preissové Gazdina roba, doktor Dreyfuss v Bacharachově, Simonově a Davidově muzikálu Sliby chyby nebo John Knox v Boltově Ať žije královna!

Rostislav Čtvrtlík hostoval také v Divadle v Celetné (Policajt v Sestupu Orfeově aj.), v Divadle ABC (Nick v muzikálu Funny Girl), v Divadle Na Fidlovačce a v Divadle v Řeznické. Hojně se věnoval dabingu, proslul zejména jako český hlas Chandlera Binga v seriálu Přátelé. Amerického herce Mathewa Perryho daboval vůbec ve všech jeho rolích.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA