filipova-lenkaZpěvačka Lenka Filipová si pro své fanoušky připravila na 29. listopadu speciální předvánoční koncert, který se uskuteční v prostorách pražského Hudebního divadla Karlín. Agenturu Mediafax o tom informovala PR manažerka projektu Kristina Horáčková.

V první části večera vystoupí Lenka Filipová společně s kytaristou a zpěvákem Mirkem Linhartem a s hráčem na irskou harfu, akordeon, klávesy a také zpěvákem Seanem Barrym. "Hrajeme v této sestavě již pátým rokem a společně jsme natočili i živé DVD a CD," uvedla zpěvačka.

Filipová se s Seanem Barrym seznámila při natáčení desky se skupinou Irish Dew, která se na keltskou muziku zaměřila. "Keltská hudba má dvě polohy. Jednu taneční, s velmi temperamentními aranžemi, a pak krásné duchovní pomalé balady. Obě polohy se mi velmi líbí, ale přilnula jsem k baladám, kterých mám v repertoáru již několik," upřesnila Filipová.

Na předvánočním koncertu zazní také premiérově ukázky z nového alba Concertino III. Filipovou na něm v některých skladbách doprovází brněnský violoncellista Štěpán Švestka, který bude také hostem večera.

Ve druhé části hudební show Lenku Filipovou doprovodí orchestr Bon Art Pop Orchestra. "Budu zpívat jak své písničky, tak představím v originálních aranžích pro kytaru a orchestr některé ze skladeb z nového CD Concertino III," doplnila zpěvačka. Speciální aranže připravil pro orchestr Martin Hybler.

V rámci koncertu zazní skladby ve francouzštině, angličtině, češtině, ale i keltských jazycích. "V češtině jsem udělala speciální výběr krásných textů od Zdeňka Rytíře," dodala Filipová.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji sítě Ticket-art za cenu 300 korun.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA