corea.chick_burton.gary-jazzV sobotu 26. března 2011 zaplesá srdce všech milovníků jazzu – v Kongresovém centru v Praze se totiž na společném koncertě představí legendární pianista Chick Corea a vibrafonista Gary Burton. Chick Corea v Česku naposledy vystupoval v roce 2007 s banjistou Bélou Fleckem, v 90. letech se u nás ukázal se slavným Electric bandem, ve spojení s Gary Burtonem však v Česku ještě nebyl.

V roce 2007 dvojice Corea - Burton nahrála živé dvojalbum The New Crystal Silence, které vyšlo v roce 2008 a které navazuje na jejich slavné album z roku 1972 Crystal Silence.

REKLAMA

Armando Anthony "Chick" Corea (*12. června 1941) pochází z USA a je jedním z největších pianistů a hudebních skladatelů druhé poloviny 20. století.  Několikanásobný držitel hudební ceny Grammy se již přes 40 let pohybuje na poli mnoha hudebních stylů – od avantgardy po jazz, přes nejrůznější fúze až ke klasické hudbě. Nejvíce se proslavil v 70. letech, kdy byl jedním z předních jazzrockových pianistů. Společně s Milesem Davisem hraje na legendární jazzrockové desce Bitches Brew. V 70. letech také založil skupinu Return to Forever. Na svém kontě má přes stovku alb a koncerty nebo nahrávky s řadou dalších ikon jazzu, jmenujme např. Herbie Hancocka, Al Di Meolu, Joe Hendersona či Bobby McFerrina. Diskografii tohoto jazzového génia naleznete na Chick Corea discography.

Gary Burton (*23. ledna 1943), americký vibrafonista, který je ve hře na tento nástroj snad největší osobností jazzové a jazzrockové oblasti. Na hudební scéně se objevuje počátkem 60. let, v roce 1967 sestavuje Gary Burton Quartet, který se stává jednou z prvních jazzrockových skupin vůbec, a to i zásluhou spoluhráčů, především z řad kytaristů (např. Larry Coryell, Sam Brown, Pat Metheny). G. Burton je také uznávaným pedagogem.

REKLAMA