prahaHudba Pražského hradu i nadále bude rozeznívat prostory Španělského sálu. Na příštím koncertě, který se uskuteční 21. dubna, zazpívají Liana Sassová a Galia Ibragimová doprovázené sborem Barroco sempre giovane. Zazní Pergolessiho Stabat Mater, jak ve středu informoval impresário Jiří Kováč.

V rámci cyklu vystoupí také Anda-Louise Bogzová - známá sopranistka, která v letošní sezóně zpívá ve Vídni v Pucciniho opeře Turandot. Zpěvačka bude se svým recitálem okouzlovat posluchače v úterý 26. dubna. Koncerty budou pokračovat i přes léto, kdy si návštěvníci budou moci poslechnout recitál sopranistky Olgy Romanko, kterou doprovodí sólista Národního divadla v Praze Zdeněk Plech. Na konci listopadu se pak představí v rámci narozeninového koncertu pro první dámu státu Livii Klausovou mladý tenorista Pavol Breslík. Koncerty budou začínat vždy od 19.30 hodin ve Španělském sále a lístky na ně se dají koupit v síti Ticketpro.

Letošní již sedmý ročník Hudba Pražského hradu je složen z 22 koncertů, před několika dny vystoupil například známý tenorista Štefan Margita a návštěvníci již měli možnost slyšet houslistu Ivana Ženatého, který přednesl spolu s Komorní filharmonií Pardubice Prokofjevovu Klasickou symfonii. Více informací o koncertech i umělcích se můžou zájemci dozvědět na www.kulturanahrade.cz.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA