jiraskovaHerečka Jiřina Jirásková bude v péči lékařů zřejmě po celý zbytek tohoto týdne. Agentuře Mediafax to v úterý potvrdil primář 3. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) Petr Sucharda.

"Paní Jirásková je na klinice nadále hospitalizována," řekl Mediafaxu Sucharda a doplnil: "Z toho, co o případu vím, u nás bude minimálně do neděle."

Herečka, která před necelým měsícem oslavila 80. narozeniny, zkolabovala na konci února před představením Famílie ve Vinohradském divadle. Tehdy se po ošetření v sanitce nechala odvézt domů a zdravotní potíže odkázala na celkové vyčerpání z náročných oslav.

Minulou středu Jirásková stejné představení odehrála kvůli únavě vsedě. Od ministra kultury Jiřího Bessera (za TOP 09) si ten večer převzala ocenění za dlouhodobý přínos a šíření dobrého jména české kultury v tuzemsku i v zahraničí. Potom se její zdravotní stav zhoršil a skončila na 3. klinice VFN.

Ve stejné nemocnici byla Jirásková hospitalizovaná už před rokem a půl. Tehdy tu kvůli operaci dutiny břišní bojovala o život v umělém spánku.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA