REKLAMA

narodni_galeriePražská Národní galerie nabízí nově majitelům opencard desetiprocentní slevu na vstupném. Za vstupenky zaplatí lidé s opencard méně ve všech stálých expozicích, s výjimkou Domu u Černé Matky Boží, informoval ve středu mluvčí projektu Opencard Martin Opatrný.

"Zapojením do různých partnerství a bonusových programů chceme podporovat zájem veřejnosti o aktuální výstavy i stálé expozice. Myslím, že bohatá nabídka Národní galerie je pro návštěvníky svou atraktivitou rozhodně motivující," uvedla mluvčí Galerie Petra Jungwrithová.

Se slevou se lze dostat do Veletržního paláce, kláštera sv. Anežky České, kláštera sv. Jiří, Šternberského a Schwarzenberského paláce. Držitelé opencard si na základě předložení platné karty budou moci prohlédnout rovněž palác Kinských na Staroměstském náměstí, a to od 16. prosince 2010, kde se v těchto dnech připravuje nová expozice s názvem Umění Starého světa.

Zpřístupnění sálů paláce Kinských je záměrně plánované na předvánoční čas. "Pod vánoční stromeček na Staroměstském náměstí patří skutečný vánoční dárek. Nová stálá expozice nazvaná Umění Starého světa je jedním z překvapení, které stojí za to objevit," uzavřela Jungwirthová.

Do slevového programu opencard se již zapojilo přes 40 institucí a firem. Držitelé karty mohou využívat slevy v oblasti volnočasových aktivit, kultury, sportu, gastronomie, ale také třeba relaxace, cestování nebo při nákupu zboží a služeb.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA