vaclav_havel_odchazeniVáclav Havel doufá, že se zúčastní slavnostního uvedení svého filmu Odcházení. Vzkaz bývalého prezidenta z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) tlumočil v pondělí po novinářské projekci Havlova filmu jeho producent Jaroslav Bouček. Bývalý prezident dál zůstává v péči lékařů pražské ÚVN. Agentuře Mediafax to v pondělí potvrdila mluvčí ÚVN Jitka Zinke s tím, že Havlův stav je stabilizovaný.

Havlův film Odcházení zhlédlo na pondělní novinářské projekci v pražském Slovanském domě přibližně kolem stovky novinářů.

Oficiální premiéra je naplánovaná na 22. března, kdy se bude film promítat v deseti sálech Slovanského domu. Týž den se ho dočkají rovněž diváci v kině Lucerna. Následně 24. března snímek oficiálně vstupuje do českých kin.

Odcházení je příběh vrcholného kancléře Riegera, který se jen těžko smiřuje s blížícím se koncem své politické kariéry. Kancléř Vilém Rieger, kterého ztvárnil Josef Abrhám, se v průběhu dění musí smiřovat nejen s nečekanými okolnostmi jeho politického pádu, ale musí se vyrovnat i s poznáním, že všichni ti, kterými se obklopuje, nejsou oddanými přáteli, za jaké je považoval.

"Roli jsem přijal s obrovským rozpoložením, abych bývalého prezidenta nezklamal," uvedl Abrhám.

Příběh provází hudba Michala Pavlíčka a dominuje jí Dvořákova Óda na radost.

Ve filmu se představí přední čeští herci v čele s Dagmar Havlovou, Jaroslavem Duškem, Tatianou Vilhelmovou, Evou Holubovou, ale i Vlastou Chramostovou a Oldřichem Kaiserem.

"Václav Havel miluje herce a herci milují Václava, a to je přístup, který nás všechny dostal," uvedla k natáčení představitelka vědkyně obdivující kancléře Riegera Barobora Seidlová.

Film Odcházení se natáčel v roce 2010 a jeho děj se odehrává v továrnické vile z roku 1928, která se nachází v České Skalici. "Prostředí a obhlídky místa jsme vytipovávali již rok před samotným natáčením," informoval filmový architekt Ondřej Nekvasil.

"Film je výjimečný i z toho důvodu, že tři měsíce před natáčením jsme neměli dostatek financí. Ale řekl jsem si, že peníze seženu, nakonec se tak stalo pouhých 14 dní před začátkem natáčení," uzavřel producent Jaroslav Bouček.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA