Ve čtvrtek 3. listopadu 2016 se po pěti letech otevřelo veřejnosti Branické divadlo. Svou činnost zahájilo českou premiérou komedie „Dva nahatý chlapi“ od francouzského autora Sébastiena Thiéryho. Všechna místa v hledišti byla obsazena, dorazili například čestní občané zpěvák Václav Neckář a ilustrátor a spisovatel Jaroslav Němeček, bývalá starostka Miroslava Studenovská, členové Rady nebo Zastupitelstva městské části Praha 4, ale i místní obyvatelé.

„V polovině září letošního roku jsem předal panu Čížkovskému a paní Hanychové symbolický klíč od branické divadelní scény. Jsem proto rád, že se jim podařilo za necelé dva měsíce zprovoznit divadlo a zahájit tím novou divadelní scénu,“ uvedl zástupce starosty pro majetek a podporu podnikání Lukáš Zicha (STAN – Tučňák) a popřál jim do jejich první divadelní sezóny mnoho spokojených diváků. 

REKLAMA

Foto: archiv MČ Praha 4

Koncem července letošního roku vybrala městská část Praha 4 nového nájemce Branického divadla, kterým se stala společnost BCD CZ. Ta získala divadelní budovu do pronájmu na tři roky s opcí na další tři roky a se zvýhodněným nájemným po dobu jednoho roku. Společnost BCD CZ přes prázdniny provozovala v Dominikánském dvoře novou letní divadelní scénu Letní divadelní dvůr, kterou za dva měsíce navštívila tisícovka návštěvníků.

Zdroj: MČ Praha 4

REKLAMA