Největší pervitinový gang má další obviněné

V uplynulých dnech se podařilo zadržet dalších pět osob, které patřily do velkého drogového gangu výrobců a distributorů pervitinu, jejž kriminalisté odkryli minulý rok v říjnu. Počet zadržených se tak v této kauze zvýšil na 37, počet obviněných na 31 a počet vazebně stíhaných na 12.

Číst dál...

Policisté kontrolovali myslivecké hony

Každoročně v podzimních a zimních měsících provádějí policisté z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Krajského ředitelství policie Zlínského kraje kontroly na mysliveckých honech. Během kontrol vloni a na začátku letošního roku policisté zjistili pouze jedno pochybení, a to alkohol u jednoho z myslivců.

Číst dál...

Řidiči v lednu nerespektovali povolenou rychlost

I v zimním období řidiči překračují povolené rychlosti – jak v obcích, tak mimo ně. Jsou toho důkazem desítky případů, kdy dopravní policisté naměřili rychlosti vyšší, než povoluje zákon o silničním provozu.

Číst dál...

Vyjádření společnosti VaK Zlín k žalobám na platnost smluv

Když Vak Zlín informoval nedávno veřejnost o své zvýšené právní iniciativě ve sporech o platnost smluv uzavřených se společností Moravská vodárenská, zvýšila se mediální aktivita města Otrokovice, která ovšem zavádějícím způsobem vyzdvihuje zásluhy města Otrokovice, jež přitom nejsou podložené žádným reálným stavem řízení ani pravomocným rozhodnutím soudů. 

Číst dál...

Města si připomenou osobnost a dílo Jana Antonína Bati

Na počest 120. výročí narození Jana Antonína Bati, které připadá na 7. březen, se ve Zlíně a okolí uskuteční řada akcí. Oslava zahrnuje dvoudenní konferenci ve Zlíně, výstavy, besedy s veřejností a se studenty, soutěže pro děti i zádušní mše.

Číst dál...

Vodné a stočné 2018: Na Zlínsku voda zlevní o korunu

V roce 2018 zaplatí obyvatelé Zlínska za vodné a stočné 85,71 Kč za kubický metr, což je o korunu méně než v roce 2017. Cena tedy klesne o více než procento v době, kdy inflace dlouhodobě přesahuje dvouprocentní hranici. Portálu Naše voda to oznámil Svatopluk Březík, předseda představenstva VaK Zlín. 

Číst dál...

REKLAMA