OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

VIDEO: Za vybržďování na dálnici dostal řidič přísný trest

Trest odnětí svobody v trvání šesti let nepodmíněně, zákaz činnosti řízení motorových vozidel na čtyři roky a propadnutí osobního vozidla Škoda Superb – takový trest padl před několika dny u Krajského soudu v Brně za vybržďování na dálnici D1. Rozsudek dosud není pravomocný.

Číst dál...

Žďár nad Sázavou už má jasno o radniční koalici

V úterý ve večerních hodinách, po dlouhém vzájemném vyjednávání, dospěly týmy ŽĎÁR-ŽIVÉ MĚSTO, KDU-ČSL, ANO 2011 a ODS ke vzájemné shodě a rozhodly se podepsat memorandum o budoucí koalici. Sociální demokraté, kteří měli v minulém období starostku, tak končí v opozici.

Číst dál...

V novoměstské nemocnici hořelo, všichni pacienti museli ven. Hasiči ale jen cvičili

Od technické závady na varné konvici v kuchyňce chirurgického oddělení vypukl v pondělí odpoledne v novoměstské nemocnici rozsáhlý požár, který se postupně rozšířil do pokojů na oddělení a na střechu. Oddělení museli opustit všichni pacienti a také zdravotnický personál. Do evakuace především imobilních pacientů a likvidace požáru se zapojilo více než čtyřicet hasičů z osmi profesionálních a dobrovolných jednotek. S maximálním nasazením hasičů a zdravotnického personálu se před požárem podařilo bezpečně zachránit všechny osoby.

Číst dál...

VIDEO: Prezident zapálil mladému hrdinovi svíčku a zasadil strom

Prezident Miloš Zeman se v pátek dopoledne přijel do Žďáru nad Sázavou poklonit statečnosti zavražděného studenta. Zastavil se u školy, kde k tragické události došlo, cestou do Nového Veselí, kam jel sázet dubovou alej. V pohnutí nad chlapcovou smrtí se rozhodl alej věnovat jeho památce. V pochmurném počasí, které vystihovalo smutnou náladu těchto dnů, pak prezident spolu s hejtmany, kteří se na Žďársko sjeli z celé republiky, dokončil sázení mladých dubů, jež budou ode dneška zdobit břeh Novoveselského rybníka.

Číst dál...

Inzulin zachraňuje životy pacientů již více než 90 let

Epidemie 21. století - tak se někdy hovoří o cukrovce neboli diabetu. Nejde přitom bohužel o nadsázku - už nyní se s diabetem v České republice léčí přes 800 tisíc lidí. Větu „Máte cukrovku“ každý rok slyší z úst lékaře kolem 16 000 nových pacientů. V diabetologické ambulanci v nemocnici v Novém Městě na Moravě, což je největší diabetologická ambulance v okrese Žďár nad Sázavou, je v současnosti léčeno zhruba 2 400 pacientů s diabetem a každoročně přibývá až 100 dalších. Téměř vždy se jedná o diabetes 2. typu.  Málo pohybu, obezita, nepravidelné jídlo, nadměrný stres – to vše jsou hlavní faktory ovlivňující masivní nárůst tohoto onemocnění.

Číst dál...

VIDEO: Šestadvacetiletá útočnice chtěla umřít. Zabila chlapce

Slzy a zděšení v očích studentů postávajících kolem školy - to byl obrázek z úterního dopoledne ve Žďáře nad Sázavou. Šestadvacetiletá útočnice z Ostravska tu na střední obchodní škole v Komenského ulici pobodala o deset let mladšího studenta. Ten zraněním podlehl. Dvě studentky a policistu zranila.

Číst dál...

Na řece Oslavě došlo k ekologické havárii. Jednalo se o taktické cvičení

K ropné havárii na řece Oslavě došlo v důsledku netěsnosti sváru na přepravním potrubí ropovodu Družba. Ropa unikla v prostoru přetnutí vodního toku mezi Velkým Meziříčím a obcí Mostiště. Na řece a v okolí se v akutním ohrožení ocitla tamější fauna a flóra. Ropné látky se dostaly do vodního toku a přiblížily se k jezu.

Číst dál...

Nemocniční park projde proměnou

Minulý týden začala v parku novoměstské nemocnice dlouho připravovaná revitalizace zeleně v celém areálu novoměstské nemocnice. „Projekt na dalších patnáct až dvacet let ošetří a zkvalitní zeleň v nemocnici, navíc dá celému areálu jednotný architektonický ráz,“ vysvětluje technický náměstek Vladimír Zelený.

Číst dál...

REKLAMA