OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Na Žďársku shořela roubenka za dva miliony korun

Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly v pátek po půl druhé ráno u rozsáhlého požáru roubenky ve Svratce, místní části Moravská Svratka na Žďársku. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Majitel předběžně vyčíslil vzniklou škodu na dva miliony korun. Okolnosti vzniku požáru jsou předmětem vyšetřování.

Číst dál...

VIDEO: Za vybržďování na dálnici dostal řidič přísný trest

Trest odnětí svobody v trvání šesti let nepodmíněně, zákaz činnosti řízení motorových vozidel na čtyři roky a propadnutí osobního vozidla Škoda Superb – takový trest padl před několika dny u Krajského soudu v Brně za vybržďování na dálnici D1. Rozsudek dosud není pravomocný.

Číst dál...

Žďár nad Sázavou už má jasno o radniční koalici

V úterý ve večerních hodinách, po dlouhém vzájemném vyjednávání, dospěly týmy ŽĎÁR-ŽIVÉ MĚSTO, KDU-ČSL, ANO 2011 a ODS ke vzájemné shodě a rozhodly se podepsat memorandum o budoucí koalici. Sociální demokraté, kteří měli v minulém období starostku, tak končí v opozici.

Číst dál...

V novoměstské nemocnici hořelo, všichni pacienti museli ven. Hasiči ale jen cvičili

Od technické závady na varné konvici v kuchyňce chirurgického oddělení vypukl v pondělí odpoledne v novoměstské nemocnici rozsáhlý požár, který se postupně rozšířil do pokojů na oddělení a na střechu. Oddělení museli opustit všichni pacienti a také zdravotnický personál. Do evakuace především imobilních pacientů a likvidace požáru se zapojilo více než čtyřicet hasičů z osmi profesionálních a dobrovolných jednotek. S maximálním nasazením hasičů a zdravotnického personálu se před požárem podařilo bezpečně zachránit všechny osoby.

Číst dál...

VIDEO: Prezident zapálil mladému hrdinovi svíčku a zasadil strom

Prezident Miloš Zeman se v pátek dopoledne přijel do Žďáru nad Sázavou poklonit statečnosti zavražděného studenta. Zastavil se u školy, kde k tragické události došlo, cestou do Nového Veselí, kam jel sázet dubovou alej. V pohnutí nad chlapcovou smrtí se rozhodl alej věnovat jeho památce. V pochmurném počasí, které vystihovalo smutnou náladu těchto dnů, pak prezident spolu s hejtmany, kteří se na Žďársko sjeli z celé republiky, dokončil sázení mladých dubů, jež budou ode dneška zdobit břeh Novoveselského rybníka.

Číst dál...

Inzulin zachraňuje životy pacientů již více než 90 let

Epidemie 21. století - tak se někdy hovoří o cukrovce neboli diabetu. Nejde přitom bohužel o nadsázku - už nyní se s diabetem v České republice léčí přes 800 tisíc lidí. Větu „Máte cukrovku“ každý rok slyší z úst lékaře kolem 16 000 nových pacientů. V diabetologické ambulanci v nemocnici v Novém Městě na Moravě, což je největší diabetologická ambulance v okrese Žďár nad Sázavou, je v současnosti léčeno zhruba 2 400 pacientů s diabetem a každoročně přibývá až 100 dalších. Téměř vždy se jedná o diabetes 2. typu.  Málo pohybu, obezita, nepravidelné jídlo, nadměrný stres – to vše jsou hlavní faktory ovlivňující masivní nárůst tohoto onemocnění.

Číst dál...

VIDEO: Šestadvacetiletá útočnice chtěla umřít. Zabila chlapce

Slzy a zděšení v očích studentů postávajících kolem školy - to byl obrázek z úterního dopoledne ve Žďáře nad Sázavou. Šestadvacetiletá útočnice z Ostravska tu na střední obchodní škole v Komenského ulici pobodala o deset let mladšího studenta. Ten zraněním podlehl. Dvě studentky a policistu zranila.

Číst dál...

Na řece Oslavě došlo k ekologické havárii. Jednalo se o taktické cvičení

K ropné havárii na řece Oslavě došlo v důsledku netěsnosti sváru na přepravním potrubí ropovodu Družba. Ropa unikla v prostoru přetnutí vodního toku mezi Velkým Meziříčím a obcí Mostiště. Na řece a v okolí se v akutním ohrožení ocitla tamější fauna a flóra. Ropné látky se dostaly do vodního toku a přiblížily se k jezu.

Číst dál...

REKLAMA