OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kriminalisté zadrželi třicetiletého muže ze Žďárska, který vyráběl pervitin. Dokládá to přenosná varna a další potřeby pro výrobu drogy, které u něho zajistili. Muž je obviněn ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a v současné době je umístěn v brněnské vazební věznici.

 

REKLAMA

pervitin vyroba PCR

Zajištěné věci. Foto: archiv Policie ČR

Vlastní operativní činností získali žďárští kriminalisté poznatky k trestné činnosti třicetiletého muže ze Žďárska, který měl podle zjištěných informací na různých místech vyrábět pervitin a podílet se i na jeho distribuci dalším uživatelům. Kriminalisté ihned začali uvedené poznatky prověřovat a v pátek 12. června muže zadrželi. „Stalo se tak na základě souhlasu státního zastupitelství při silniční kontrole v obci na Žďársku. Při prohlídce osobního automobilu, ve kterém cestoval, jsme našli drogy a pomůcky k jejich aplikaci,“ řekl vedoucí žďárských kriminalistů Radek Uhlíř.

Kriminalisté dále provedli domovní prohlídku v místě bydliště zadrženého. Při té v bytě našli věci potřebné pro aplikaci drogy. Zajištěna byla i kompletní varna včetně chemikálií a laboratorního skla. Zadrženého muže umístili do policejní cely a druhý den policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání pro zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Muž je obviněn z toho, že od října loňského roku na různých místech, zejména v lesích v okrese Brno-venkov, pomocí přenosné varny vyráběl pervitin. Část drogy použil pro vlastní potřebu a část poskytoval dalším osobám.

„Obviněný se uvedených skutků dopouštěl i přesto, že byl v minulosti za drogovou trestnou činnost již třikrát soudně trestán. Naposledy byl odsouzen v roce 2010 a nyní je stále ve zkušební době podmíněného propuštění z výkonu trestu odnětí svobody,“ dodal Uhlíř.

Kriminalisté podali podnět na vzetí obviněného do vazby a soud návrh akceptoval. Obviněný je umístěn ve vazební věznici v Brně a v případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA