OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

policie_Kriminalisté z odboru obecné kriminality Územního odboru Jihlava za asistence členů zásahové jednotky Krajského ředitelství policie kraje Vysočina odhalili další varnu pervitinu v Jihlavě. PODÍVEJTE SE NA POLICEJNÍ ZÁBĚRY PŘÍMO Z VARNY PERVITINU!

V pátek ráno kolem půl třetí zadrželi v Jihlavě čtyřiatřicetiletého muže přímo při výrobě drogy pervitin. Při domovní prohlídce zajistili 15 gramů již vyrobené drogy, kompletní zařízení určené pro výrobu drogy a nejméně patnáct litrů roztoku, který by mohl sloužit k výrobě dalšího pervitinu. Zajištěná droga a suroviny určené k její výrobě budou předány k odborné analýze. Podezřelý muž byl převezen do policejní cely. V dopoledních hodinách ho kriminalisté obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Za tento čin mu hrozí trest odnětí svobody v trvání od jednoho roku do pěti let. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného muže do vazby.


Jak uvedl npor. Ing. Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality lze předpokládá, že obvinění bude vzhledem  k množství zajištěné drogy rozšířeno také na ustanovení v odstavci 2 téhož paragrafu. „V takovém případě by se trestní sazba zvýšila až na deset let odnětí svobody,“ dodal.  Zadržený pachatel není pro kriminalisty nikým neznámým. V minulosti byl již soudně trestán za majetkovou trestnou činnost a za trestnou činnost na úseku drog.

Jde o významný úspěch jihlavských kriminalistů, kteří potlačování tohoto druhu trestné činnosti věnují maximální pozornost. Od začátku roku se jedná o odhalení páté varny pervitinu v krajském městě. Odhalením těchto varen se výrazně nabourala drogová scéna v Jihlavě a sehnat na nelegálním trhu pervitin bude pro drogově závislé mnohem obtížnější.
REKLAMA