OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

SLEDUJTE ŽIVĚ: Do Pelhřimova se sjeli záchranáři

Pelhřimov po roce opět hostí konferenci záchranářů Pelhřimovský podvečer. Jednotlivé přednášky z konference můžete sledovat v přímém přenosu, který vám nabízí zpravodajský portál i-Vysočina.cz. Po skončení přímého přenosu budou všechny odvysílané příspěvky zveřejněné v záznamu.

 

Číst dál...

Charita uspořádala sbírku na pomoc rodině, která ztratila maminku

Letos v dubnu přišla čtyřčlenná rodina z Humpolce naprosto znenadání o maminku. Teprve šestatřicetiletou Jitku Černockou připravil o život v podstatě vyvrtnutý kotník. Nečekaná zpráva zaskočila i paní učitelku z mateřské školy, kam dochází pětiletý Martínek Černocký, a tak se rozhodla, že se s žádostí o pomoc obrátí na Oblastní charitu Havlíčkův Brod (OCH HB). Ta se s Charitou České republiky domluvila, že peníze, které zhruba během jednoho měsíce dorazí na charitní účet, budou věnovány právě Černockým. Vedle toho se v Humpolci na vybraných místech objevily tři zapečetěné pokladničky, do kterých mohli přispívat i další lidé. Díky štědrosti dárců se podařilo vybrat celkem 77 334 korun.

Číst dál...

Jachtař Kůdela povypráví o cestě přes oceán

Sám oceánem. Tak se jmenuje přednáška Tomáše Kůdely, která je na programu pelhřimovské knihovny ve středu 19. října. Jak název slibuje, jachtař se podělí o zkušenosti ze své letošní plavby přes Atlantik a zpět do Evropy, kdy se část cesty musel spoléhat jenom sám na sebe. Přednáška začne v 17 hodin.

Číst dál...

K boji proti trombóze se připojuje i pelhřimovská nemocnice

Nemocnice Pelhřimov patří mezi oficiální partnery Světového dne trombózy. K aktivitě se připojila, neboť se na tamním hematologickém oddělení lékaři problematice trombózy ve spolupráci s dalšími odborníky mnoho let věnují, řeší složité případy a systematicky pečují o zvlášť ohrožené skupiny pacientů – zejména o těhotné ženy se zvýšeným rizikem trombózy nebo o pacienty, kteří ji prodělali v souvislosti s nádorovým onemocněním. Výsledky své práce doktoři publikují v odborném tisku a prezentují na tuzemských i zahraničních vědeckých konferencích.

Číst dál...

REKLAMA