OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Veletrh mezinárodních příležitostí v Pelhřimově se konal již podruhé

V úterý 14. 11. 2017 uspořádala nezisková organizace Hodina H ve spolupráci s Krajem Vysočina a Městem Pelhřimov Veletrh mezinárodních příležitostí v Pelhřimově. Akce se zúčastnili studenti z Obchodní akademie Pelhřimov, ze SPŠ a SOU Pelhřimov a také studenti z Gymnázia Humpolec. „Možnosti studia v zahraničí jsou dnes opravdu široké a záleží pouze na zájmu studentů. Například Kraj Vysočina nabízí středoškolákům stipendium na částečné pokrytí nákladů spojených s ročním studijním pobytem v partnerských regionech kraje,“ uvedla Jana Fialová, krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu.

Číst dál...

Devadesátiletou existenci Sedlické přehrady připomene ucelená výstava o vztahu člověka a vody

Už devadesát let je součástí krajiny pelhřimovského okresu pozoruhodné vodní dílo známé jako Sedlická přehrada. Stavba, která v roce 1927 znamenala první výraznější zásah do okolí protkaného řekou Želivkou, je i v současné době velkým lákadlem pro turisty z různých koutů republiky. Kulaté narozeniny jsou tak jedinečnou příležitostí, jak připomenout její význam a vlastně obecně význam vody jakožto přírodního živlu nedílně doprovázejícího život člověka od jeho narození až po smrt. K tomu dopomůže unikátní výstava s názvem Člověk a voda v minulosti, kterou připravil Moravský zemský archiv v Brně – Státní okresní archiv Pelhřimov společně s humpoleckým Muzeem dr. Aleše Hrdličky a dalšími odborníky. Expozici si hned na dvou místech zájemci prohlédnou od 15. listopadu do 15. prosince 2017.

Číst dál...

Ze Seniorské miniolympiády putoval do Pelhřimova pohár pro nejlepšího jednotlivce

Dny pro seniory, které se v minulém týdnu konaly na všech pobočkách Senior Pointů na Vysočině, zakončila páteční Seniorská miniolympiáda. Do Havlíčkova Brodu přijelo poměřit síly ve sportovně-společenských disciplinách celkem deset seniorských týmů z celého kraje. A své zastoupení měl i Pelhřimov. Tamní Senior Point Hodiny H vyslal týmy dokonce dva.

Číst dál...

REKLAMA